Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Download Microsoft Teams for desktop-Your connection is not private

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.239
829
поради што се случува ова и како да се реши?
оперативен виндовс 7
2.jpg -

Your connection is not private 3.jpg

 

Атачменти

  • 3.jpg
    3.jpg
    132,1 KB · Прегледи: 33

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
391
383
Битола
поради што се случува ова и како да се реши?
оперативен виндовс 7
Погледнете го атачментот 116819-

Your connection is not privateПогледнете го атачментот 116821

И јас пред 10-на дена го имав овој проблем на лаптоп со пресно инсталиран Win7 и Google chrome. Ова ми се појавуваше на повеќе страници , не само на Teams. Пребарав по интернет и најдов дека треба да се вметни некој SSL сертификат , но немав време да го барам, и оставив така. Ако некој го има најдено решението слободно нека постира, фала
 
20 јуни 2008
573
613
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X & Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 980 Pro 1 TB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL16
Video card
Asus TUF RTX 3070 Ti
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro
Monitor
Dell S2721DGFA / BenQ BL3201PT
OS
Windows 10 Pro
Многу често знае ако не ти е точен саатот да се швркнува со сертификатот.
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1.217
652
Надвор од темава е, но ме интересира дали може да се инсталира Teams на Win7, мислам дека не беше поддржан.
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1.570
1.699
Солуцијата на @ARMac би требало да ти го реши проблемот, успешно применета на постар компјутер пред некој месец
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.239
829
инсталирав сертификат но пак неможе.
изгледа 7 цата не е подржана од Тимсот повеќе
чисто информативно:дали има некој член инсталирано Тимс на 7 ца?


13.jpg
Мислењето е автоматски споено:

различни сертификати се ...од оној што е прикажан и оној што е ставен да се спушта
certstep1.png
14.jpg
 
Последна промена:

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1.217
652
Пробував и јас пред некој ден, ама компјутерот е антика и не ни можев да стигнам до инсталација како што треба. Пробај со постари верзии на Teams, најновите мислам дека не се поддржани.
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.580
2.578
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Пробај со firefox, Firefox треба да доаѓа со свој CA store (колку се сеќавам - не сум баш Windows користач/жртва :) )
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.123
Мислења
975.104
Членови
35.432
Најнов член
Luka Milevski
На врв Дно