• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Dota Online

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
Site na dota na net.

1. instalirate hamachi ( https://www.logmein.com/products/hamachi/default.asp)
2. Konektirajte se na

Network name: macedonia
Password: dotamk

ili kreirajte vasa i spodelete ja so site nas

Treto nema toa e se

(programata ne priklucuva kako vo lan mreza samo preku internet, bez serveri i drugi bakraci, samo local area
za tie sto sakaat preku server odete na http://www.eurobattle.net/ >pvpgn server)
P.S. treba pojaka konekcija
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Фино :) Не сум знаел дека играње DotA преку Hamachi е популарно и во Македонија

Ќе отворам нова тема во врска со ова каде што ќе објаснам поопширно за online WC3/TFT & DotA на eurobattle.net со упатства како секој да си среди...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,265
Членови
29,470
Најнов член
drukqs
На врв Дно