1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Dota 2

Дискусија во форумот 'Игри' започната од DaVoRkNe, 4 Февруари 2012.

 1. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  690
  1,003
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Успешна рехабилитација од дота. 2+ месеци без ниедна партија Screenshot_20190618_221628_com.android.chrome.jpg
   
  На gOJDO, imortel, Costigan_Jr и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. PeGi998

  PeGi998
  Gaining Experience

  58
  81
  3 oктомври 2018
  Машко
  Со моето нервирање на работа соло Дота ми доаѓа како опуштање. Секој си ја гледа различно играта ама се согласувам дека мора да спамаш херои ама не дека мора баш некој како мипо. Јас прво кренав доста ммр со ахе, а сега се префрлив на легион и терам уште подобро.

  Испратено од MI 9 преку IT.mk форум апликација
   
 3. toplel

  toplel
  On your way to fame

  564
  604
  18 Август 2016
  Машко
  Аку имате лош Behavior Score џабе играте соло доколку целта е да „бусташ“ Solo MMR. Уште не е јасно како функционира во целост зошто е премногу комплексен, но она шо го знам е дека алгоритамот е таков што не дозволува играчите шо ќе влезат во „пекол“ да победат индивидуално со вештина и знаење во поголем процент од игрите. Мислам дека ова е главен и одлучувачки механизам во Dota 2 па после доаѓа скилот.

  Сум видел играчи што се механички предобри, а се заглавени околу 4к MMR и сум видел играчи шо немаат јак механички скил, но придонесуваат во тимот на друг начин и имаат повеќе од 5.5К MMR.

  Последно ко играв активно Dota 2 беше пред да воведат Seasonal Ranks и тогаш имав од прилика од 5к до 5.5к MMR (зависно колку рејџав :angry:). Калибрирав пред два-три месеци ко беа ресетирани за сезоната и мислам дека добив 4.3к со Legend 7 Rank. Претпоставувам дека е така пошто само Solo изиграв, а брат ми е Ancient 6 со 3.7К Solo и 4К Party. Не разбирам во каква корелација се MMR и Tier-иве.
   
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  690
  1,003
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Ајде да направиме 5в5 ит.мк гејминг најт?
   
  На imortel му/ѝ се допаѓа ова.
 5. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  99
  125
  18 Февруари 2012
  Машко
  Јас сум за, пишете ми ПП ако има луѓе за вечер.
   
 6. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  903
  1,092
  9 Јуни 2011
  Машко
  примате 3.5к нубци? :Р
   
  На imortel и Sludge.Factory им се допаѓа ова.
 7. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  99
  125
  18 Февруари 2012
  Машко
  Не е битен MMR-от, битно е да се забавуваме.
   
 8. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  690
  1,003
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  да да примаме и 3к и 2к и 1к, за забава, ајде вечер после 7 часот логирајте се
  адд Steam Community :: nP
   
  На imortel му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  903
  1,092
  9 Јуни 2011
  Машко
  Damn nigga, 7pm?
  I was looking for more after 00.00 :)
  обично тоа време играм, 7 саат ис ту 'рли :D
   
  На gremlin и Sludge.Factory им се допаѓа ова.
 10. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  364
  226
  26 Март 2016
  Машко
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  112
  77
  17 oктомври 2016
  Машко
  Се пријавувам за дота ама после 00:00 ако има 5в5 ит.мк
   
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 12. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  270
  214
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  Направивме карток „филм“ за Dota2 TI9 со @boksata, ај ѕирнете дали ќе ви се бендиса

  LINK

  П.С.
  Ако ви се бендиса, гласајте. Има линк во опис на јутуб.
   
  На Scofield, Grimriper, skullmonkey и уште 7 други им се допаѓа ова.
 13. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  903
  1,092
  9 Јуни 2011
  Машко
  Браво, доста креативно и интересно, но сепак премногу кратко е за TI мислам.

  бтв, пробав да гласам на стим, но не ми дозволи поради:

   
  На DaVoRkNe и zdravkovskii им се допаѓа ова.
 14. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  270
  214
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  да, имавме малку поинаква идеја, ама зафркнавме работа и крпевме во последен момент
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  270
  214
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  Вакво такво, ни го одбраа филмчето во потсен круг на избор. :D
  Сега нè има во Dota2 клиентот, па тие со Battle Pass можат да гласаат!

  P.S.
  Ај да почниме со работа за в година, има некој заинтересиран? Во тебе гледам @skullmonkey
   
  На Ребро, Маша, DaVoRkNe и уште 4 други им се допаѓа ова.
 16. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  4,018
  3,167
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Сако во ХХХ филмче за Дота играм. Про боно.
   
  Последна промена: 16 Август 2019
  На DaVoRkNe и zdravkovskii им се допаѓа ова.
 17. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  270
  214
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  да бараме Lina ко така и имаме филм :D
   
 18. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,762
  3,928
  1 Септември 2011
  Машко
  Мене ептен ми се допаѓа,и нема врска што е кратко,таман си е.Со среќа нека е :)
   
  На Jovan2389 и zdravkovskii им се допаѓа ова.
 19. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,463
  1,908
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Како да го најдам видеото?
   
 20. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  270
  214
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  upload_2019-8-17_1-27-29.png
  Во клиентот треба да скролниш неколку пати додека ти излези "The Hole", а на јутуб еве го
   
 21. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  992
  388
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  DaVoRkNe, Justice for All, tupacan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Прошлата година беа несигурни некако OG, ама затоа оваа згазија се пред себе. За LGD некако ми е жал... Fy како играше... упм
  А Liquid ме разочараа... Miracle беше најдобриот играч на планетава прошлата година, ама сега некако out of shape ми делуваше.
  Аna го зеде приматот на најдобар carry по мене.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 23. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,214
  1,646
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  OG - заслужено, томпсон = звер
  Liquid - мислам дека малце и намерно сакаа да влезат во low bracket, додатно последната игра против OG пиковите им беа катастрофа, му дадоа bristle на Miracle ... gg
  Secret - според мене исто беа фаворити ама се многу конзервативни со пикови
   
  На Justice for All и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 24. Avid

  Avid
  Guru

  4,060
  6,038
  21 Јануари 2009
  Не е Томпсон. Не е ни Топсон.
  GODSON!
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  690
  1,003
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Кој teamwork имаат ОГ човече! Како ликвид пред две години. Се се сведува на уиграност, а не на индивидуалност. Јас мислам да поминеше ЛГД во лузерс бракет, ќе имаше многу подобро финале (за гледачи).

  повелете за парти, кој е за
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. _EAX
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,759
 2. [W*O*R*I*X]
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,340
 3. Happy

  Dota 2

  Happy, 17 Август 2011, Во форумот: Игри
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  966
 4. Dzalek
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  935
 5. lakimens

  Dota 2

  lakimens, 28 Мај 2012, Во форумот: Игри
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  1,574
Вчитување...

Сподели

Вчитување...