1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Dota 2

Дискусија во форумот 'Игри' започната од DaVoRkNe, 4 Февруари 2012.

 1. Roncic

  Roncic
  Гостин

  Кој следи твич би ви препорачал да ги погледате монкисфоревер , сите можат вода да му носат. Замисли БСЈ го пласира на ТИ годинава.
   
 2. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  681
  200
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Да не има некој што игра низ Австралија? Имам начекано доста играчи, бар руси нема.
   
 3. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  504
  655
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  има членови што сеуште играат? ПМ за калибрација за парти ммр
   
 4. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  211
  125
  10 Септември 2010
  Машко
  За кого ќе навивате на TI?
   
 5. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  504
  655
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 6. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  370
  310
  14 Јануари 2016
  Машко
  Ima ako ti se igra party daj steam ke te add mi zdosadi sam da igram :D
   
 7. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  504
  655
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 8. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  102
  68
  25 Март 2017
  Машко
 9. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  504
  655
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Ја играм 15 години, ако умре играва гарантирам ке ме надживее.
   
  Justice for All, gremlin, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  102
  68
  25 Март 2017
  Машко
  И ја ја играм али тоа не значи дека не е dead game
   
 11. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  504
  655
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  800 000 peak players in last 30 days. Има разлика од dead game i dying game.

  Лол од 100м месечно на 10м. Дота од 1.2м на 800к. Играва ќе тера уште 10тина години гарант.
   
 12. Nistrix-

  Nistrix-
  Gaining Experience

  99
  191
  18 Февруари 2017
  Машко
  Лол никогаш немала 100м месечно активни играчи. Нема никаков доказ за тоа, само Рито Гаме си го кажаа така бидејќи зошто да не. А за Дота, јас играв од 2008 и цел пубертет го поминав на играта, во 2014 многу трајхардав и стигнав 6к. На новиот систем се искалибрирав на 5300, а на новата сезона не се имам воопшто бидејќи прекинав да играм. Еден совет за сите што навлегуваат во играта или веќе се навлезени, бришете ја и од ПЦ и од меморијата дур можете, позависна е од крек.
   
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  504
  655
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  8500 games played Max mmr 6500. Првата сезона ја завршив на 5200. пред една недела калибрирав на 4700. Глупости систем. Зависна е за компетативни луѓе, за кежуалс не е. Поради тие + - 25 се утепав од играње и дота и клеш ројал
   
  На Nistrix- му/ѝ се допаѓа ова.
 14. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  370
  310
  14 Јануари 2016
  Машко
  Јас не играм толку за ммр колку што е добра играта али после 7.00 пач дота не е дота.Со преместување на рошан на дебилно место monkey кога го донесоа првите 3 месеца 1v10 можеше да тепа, плусовите од дота 1 ми фалат и до ден денес, талентите се оп сметам дека тоа нетреба да го има поготово на почетокот на 7.0 коа имаше -20 30 40 секунди талент за смрт глупости.
   
 15. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  93
  68
  17 oктомври 2016
  Машко
  На Madara му/ѝ се допаѓа ова.
 16. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,141
  692
  8 Мај 2010
  Машко
  На Avid и Martin Arsov им се допаѓа ова.
 17. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  93
  68
  17 oктомври 2016
  Машко
  Интересно,мислам дека Теам Емпире имаат уште вакви видеа од песни
   
  На Madara и pipelin им се допаѓа ова.
 18. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  576
  628
  31 oктомври 2011
  Машко
  Saksa vo NiP so PPd.
  A new era is coming : Ninjas in Pyjamas

  На друга тема, Ranked rolles е сега дел од плус, конечно вреди subscription. Помалку руси, помалку деца мали, повеќе ммр.
   
 19. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  504
  655
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  и не заборавај infinite queue times
   
 20. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  576
  628
  31 oктомври 2011
  Машко
  Кај мене е најмногу 10тина минути за safe lane ili mid. За sup не трае појќе од 3 минути. Ancient II на EU West. Вреди да се зачека дури и саат време според мене. Пре би чекал и саат време за добра партија отколку одма да почнем партија која само ќе ме изнервира.
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  504
  655
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Ancient 4 или 5, незнам кој сум не играм ко порано, ама за мид вчера чекав 60+ минути. супорт минимум 15 и се откажав. Ај Адд за парти некад Steam Community :: faint
   
  На ImTheDude му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Smoking4e

  Smoking4e
  Gaining Experience

  371
  51
  19 ноември 2008
  некој да ми помогне да апдејтирам дота
   
 23. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  102
  68
  25 Март 2017
  Машко
  Автоматски се апдејтира на стим дотата.
   
 24. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  154
  73
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  јас можи немам 4700 ммр, ама барем не знам да играм
   
  На Викса му/ѝ се допаѓа ова.
 25. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,112
  1,503
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  соло Дота играње е рецепт за фрустрации и нервози ... ранкот е само да не ти дозволи да добиеш асален тим, пошто за да кренеш соло ранк мора да спиеш на дота и да го дедицираш животот на играта и да спамираш херои како мипо пример против кој нубови не знаат да играт.
   
  На Hyperboy9914 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. _EAX
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,723
 2. [W*O*R*I*X]
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,300
 3. Happy

  Dota 2

  Happy, 17 Август 2011, Во форумот: Игри
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  935
 4. Dzalek
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  900
 5. lakimens

  Dota 2

  lakimens, 28 Мај 2012, Во форумот: Игри
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  1,521
Вчитување...

Сподели

Вчитување...