1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Dota 2

Дискусија во форумот 'Игри' започната од DaVoRkNe, 4 Февруари 2012.

 1. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,970
  21 Јануари 2009
  Oвој па, готово веќе се откажа, шитка инвентори хахахаха
   
  На Jovan2389 и Isak Keyten им се допаѓа ова.
 2. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  349
  421
  10 oктомври 2011
  Машко
  Доста промени има, мене лично не ми се допаѓаат. Некако ме потсеќа на транзицијата од 5.87b (Dota 1) на 6.xx верзиите ;)

  Сепак ќе треба малку време да помине, да осетиме на своја кожа, а исто така да видиме и какво влијание ќе има competitive сцената.
   
 3. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Здравје во иднина во 8.00 dungeons ли ќе стават? Катастрофа ми е и мене ова... skill tree бе... skill tree?
   
 4. pacerMK

  pacerMK
  Gaining Experience

  108
  160
  28 Декември 2015
  Машко
  Студент
  Сосема си во право. Живи глупости е ова со мапава. 4к сати на дота "паднаа" во вода


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 5. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  593
  985
  16 Јануари 2016
  Машко
  Еве ајде и јас да се изјаснам. Бев тешко заболен од дота негде од 2006 дота 1, па и меѓу првите имав клуч за 2кава уште у Ноември 2011 (го купив, ептен тешко се доаѓаше). Прекинав да играм накај 2013 без некоја партија овде онде али у главно не играв, ми стана ептен монотоно. Ништо ново не се дешаваше (освен мали промени со баланс на херои и ајтеми) дури и тек сеа пред скоро време конечно ги портнаа сите херои од дота 1. Се премина од забава у грајнд, се чека на професионалците да ја одредат/насочат моменталната мета и тоа е тоа терај така до нареден пач. Редно време беше за радикални промени според мене. Ќе и даде свежина на играта. Погледнете што се дешава со кантер на пример, ништо ново си тоне играта зашто Valve очигледно ги боли таквото зошо не им е главен moneymaker. Истото се случи и со мојата омилена игра, Starcraft. Верувале или не Starcraft беше едно време поим во eSport-от, едноставно потона од истите причини. Никаков интерес Blizzard да ја обноват/подобрат и едноставно им здосади на луѓето, без разлика на тоа што тој период се издигнаа пред се LoL па Dota 2 на едно друго далеку повисоко ниво. Според мене промениве се добредојдени, колку и да не изгледаат супер на прв поглед.
   
  На Isak Keyten и Jovan2389 им се допаѓа ова.
 6. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,970
  21 Јануари 2009
  >ноември 2011
  >тешко
  >купил
  >меѓу првите
  ауеухеуаухаеухаухухаеуа септември 2011, лесно, бесплатно
  но хејт бро, знаеш дека те сакам <3
  [​IMG]

  кој цар е ајсфрог патем, за 4 дена ми даде а прво ми рече чекај месец и пол, лол
  малце ќе му се полигавиш не меил...
  а бе, убавиот збор железни врати отвора
   
  shifty, esquimaux и на boro1 им се допаѓа ова.
 7. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  593
  985
  16 Јануари 2016
  Машко
  Абе ја уште бев заглавен на кецот ептен, не ми се сфиѓаше дота 2 на почеток. А коа реков меѓу првите не мислев буквално нормално али ептен малце луѓе беа онлајн <5k мислам :)

  Edit: го купив од еден скамер од организација на Darer (руски тим на времето), му ги дале да ги дели тој шиткаше по форуми :D
   
  На Jovan2389 и Avid им се допаѓа ова.
 8. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  696
  663
  22 Април 2013
  Машко
  7.00 Update - The New Journey Begins - live
  6.1GB , пуштено некаде пред 30тина минути.
   
  На esquimaux му/ѝ се допаѓа ова.
 9. architect

  architect
  Unstoppable

  1,972
  2,360
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  ПРВИОТ ЛАН ПОБЕДЕН ЗА МАРТИН САКСА САЗДОВ! ESL ONE ШАМПИОН! ОДЛИЧЕН ПОЧЕТОК НА ГОДИНАТА! + 100.000$$$$ во џеб :)
  [​IMG]
  GGWP DC
   
  Последна промена: 8 Јануари 2017
  На Војвода, Justice for All, shifty и уште 10 други им се допаѓа ова.
 10. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,079
  1,458
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  ez, nogu go igra shadow demonot, znaci rekt so bi rekle rusite :D
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Derof

  Derof
  Intern

  106
  47
  16 Јануари 2016
  Машко
  Ној високиот татко да не им е
   
 12. Викса

  Викса
  On your way to fame

  519
  636
  12 Март 2011
  Машко
  Татко - старател да...
   
 13. nik0la_

  nik0la_
  Practice makes perfect

  702
  1,241
  5 Јануари 2012
  Еве и филмче
   
  На Jovan2389 и architect им се допаѓа ова.
 14. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,281
  888
  8 Мај 2010
  Машко
  cheekybreeky, esquimaux и на tupacan им се допаѓа ова.
 15. nik0la_

  nik0la_
  Practice makes perfect

  702
  1,241
  5 Јануари 2012
  Прати некој Kiev major 2017? Сакса и компанија од DC имаат самостоен тим Thunderbirds .
  DC го презеде целиот ростер од team Onyx.
  Значи од сега навиваме за Тандербирдс :D
   
  На Jovan2389 и ImTheDude им се допаѓа ова.
 16. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  621
  31 oктомври 2011
  Машко
 17. Nistrix-

  Nistrix-
  Gaining Experience

  103
  192
  18 Февруари 2017
  Машко
  Колку се искалибриравте на новиов ранкед систем?

  Мене ми се посреќи малце... :D

  20171208162552_1.jpg
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DexTerMAN

  DexTerMAN
  Intern

  1
  0
  30 oктомври 2017
  Машко
  Зарем играш? Јас престанав многу глупав упдате.Ужас!
   
 19. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,115
  1,383
  5 Септември 2008
  Машко
  Абе дечки, смее вака у полуфинале?

  [​IMG]
   
  DonFrozex, NanoCell и на Војвода им се допаѓа ова.
 20. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  349
  421
  10 oктомври 2011
  Машко
  Ги потепаа, ама мислам дека EG после заминувањето на Universe, уште немаат конкретна идеја како да играат. Трагично е што двете партии кои ги изгубија беа тежок outdraft + outplay.
   
  На dangthe му/ѝ се допаѓа ова.
 21. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,115
  1,383
  5 Септември 2008
  Машко
  Па Universe ама до некаде и Zai. Откако се врати Fear, не е тоа тоа
   
 22. bakidota

  bakidota
  Intern

  76
  27
  21 Март 2017
  Машко
  NA Dota EleGiggle , белки нема толку ЕГ фанови во нашата држава оти срамота NA дота е бијонд треш.
   
 23. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,970
  21 Јануари 2009
  Шо бе Fear уште игра? Нема, лајк, 35 години?
   
 24. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,115
  1,383
  5 Септември 2008
  Машко
  Да бе нешо демек камбек ќе праел
   
 25. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  349
  421
  10 oктомври 2011
  Машко
  Fear е добар играч, ама поради годините има изгубено рефлекси :oh: Шала на страна, мислам дека не е проблемот до него, туку до распоредот на улогите. Arteezy има заборавено да игра мид и го доминираат, а и на Sumail не му одговара offlane. Најлесна транзиција би им било да се вратат на старите позиции, а Fear да проба offlane. И така има играно сите улоги во тимот (carry, support, стручен советник итн.)
   
Слични теми
 1. _EAX
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,804
 2. [W*O*R*I*X]
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,374
 3. Happy

  Dota 2

  Happy, 17 Август 2011, Во форумот: Игри
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  997
 4. Dzalek
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  989
 5. lakimens

  Dota 2

  lakimens, 28 Мај 2012, Во форумот: Игри
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  1,677
Вчитување...

Сподели

Вчитување...