1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

DOTA 2 giveaway

Дискусија во форумот 'PC' започната од Bozter, 21 ноември 2012.

 1. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  иам 4 гифта за стим. Минимум ќе треба да има 7 лајка коментарот за 1 гифт.

  гифт #1 се дава со лајк на овој коментар. по него ќе следи друг со името на победникот, кој ќе биде за гифт #2 , а послем исто и за #3 :)

  good luck :)
   
  На architect, Chaeld10_8, KOXAKI и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,155
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не те сконтав, али еве ти лајк!
   
 3. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  skullmonkey зема еден.3 more left. (уште еден ќе биде избран од првиот коментар.)
   
  На skullmonkey и Vojvoda им се допаѓа ова.
 4. petre.dimov

  petre.dimov
  Gaining Experience

  918
  234
  27 ноември 2008
  Машко
  Software developer
  Мене ми даде arhitect така да може да го дадеш на некој друг. Фала у секој случај.
   
 5. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,127
  693
  2 Мај 2011
  Дајте на мене еден инвајт ? Барам 1 година....
   
 6. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  619
  31 oктомври 2011
  Машко
  Дај ми твој стим во пп и ќе ти пратам.
   
 7. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,155
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 8. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  @viktoraleks Е новиот добитник на дота 2. :D честитки :D
  започнува втор круг на извлекување. преостануваат уште 2 клуча. Лајкнете го коментаров за да влезете во извлекувањето :D
   
  На mjovcevski и skullmonkey им се допаѓа ова.
 9. lamja

  lamja
  Gaining Experience

  424
  181
  1 oктомври 2008
  Машко
 10. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,133
  685
  5 Јуни 2007
  Машко
  Друже ја ти мавнав лајк. Ако може дај еден инвајт и за мене :)
   
 11. Spamalot

  Spamalot
  Gaining Experience

  909
  238
  13 Јуни 2011
  lol bozter kako smizlite na fb si :p.... aj ako moze eden lajk na linkov.. za nagrada mi e :D... ako mu davas daj mu na lugeto... ne gi ucenuvaj :p.. pa koj e blagodaren ke ti mani lajk
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,450
  916
  1 Април 2012
  Машко
  не бе најјаки се оние 1 лајк 1 долар за децата во африка или нешто у таа смисла...
   
 13. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  petre, калчо i koxaki се добитниците. пишете ми пп со наслов дота 2 и вашиот стим да ви ја пратам.
  ај со среќа нека ви е.
   
 14. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  ако има некој уште клучеви и сака да ги раздаде нека остави комментар, за да прочитаат оние кои сакаат клуч. :)
   
 15. ivan1real

  ivan1real
  Intern

  52
  16
  20 Април 2010
 16. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,155
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 17. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,450
  916
  1 Април 2012
  Машко
  не сум у дота навлезен ама ај ако се собереме 10 души од форумов да играме 5 на 5?
   
 18. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  ја сум за тоа али во Planetside 2 , League of Legends , CS1.6 / Source, BF3 ако имате да ве аднам во delta squad да се договориме некад да играме заедно.
   
 19. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,450
  916
  1 Април 2012
  Машко
  лол на EU West играм. CS сум тапа ама може да играме онака фор фан.
   
 20. jimmyMK

  jimmyMK
  Gaining Experience

  144
  56
  20 Септември 2011
  Машко
  sto e rabota neznam ama ima veke 3 dena ogromen lagg imam na dota 2?? LOL na primer si tera bez problem.inace od t-home e internetot 4mbts, na testovi si ide super samo vo dota2 zeza??nekoj da ne znae sto e problemot?
   
 21. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  914
  728
  29 Март 2011
  Mozi Da Dobijam Eden ??? Pls Nema So Da Rabotam I Po Cel Den Kisnam Doma I Igraam WoW
  Ja Bi Igral 5vs5 Ali Sum Od Bt :) Ako Ima Nekoj Od Bt Da Se Dogovorime Za Vo Play ??? :D
   
 22. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,078
  1,433
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  mozam i jas da dadam 10-15 invajta, ne se licno moi, nego na edni prijateli od srbija so sakaat ad gi sitnat, pa koj sakaneka pise privatna poraka, 300 denari eden da se dogovorime sto i kako
   
 23. Roncic

  Roncic
  Гостин

  4 инвајта, првите 4ца што ќе ми пишат пм добиваат по еден.
   
 24. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,676
  14,223
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  А лајк ако ти мавнат?
   
 25. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  и ти сеа не го тупи. -.- пошто имав малку клучеви затоа така правев за да нема љутиш..... -.- понекад стварно го тупиш.
   
Слични теми
 1. _EAX
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,789
 2. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  541
 3. Necromancer
  Одговори:
  735
  Прегледи:
  47,514
 4. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,476
 5. Steam.
  Одговори:
  46
  Прегледи:
  1,935
Вчитување...

Сподели

Вчитување...