1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Достапност на Nintendo Switch во Македонија

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од BlazeIt, 6 Март 2017.

 1. BlazeIt

  BlazeIt
  Intern

  2
  0
  6 Март 2017
  Машко
  Дали би можел некој да ми каже од дека може да се купи Nintendo Switch во Македонија.
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,991
  4,160
  28 oктомври 2008
  Рано е се уште, само што излезе. Јави се во IDC може да ти кажат дали и кога ќе го донесат.
   
 3. Sm0k3y25

  Sm0k3y25
  Баниран/a

  393
  278
  7 ноември 2012
  Машко
  Правото прашање е , зошто?
   
 4. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  921
  1,392
  6 ноември 2007
 5. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,061
  1,331
  17 Јуни 2009
  Машко
  Го пуштам видеото, заборавам дека звучките се пуштени скоро до максимум, ко за беља наместо да го гледам видеото како секој човек од почеток јас одма скокнав на 20-та секунда...... Резултат, ги разбудив сите по дома :D

  Иначе он-топик. Што е со нинтендава? Ептен лош QC имаат, ко да се некое ефтино кинеско ѓубре а не уред направен од реномирана и позната фирма.
   
 6. BlazeIt

  BlazeIt
  Intern

  2
  0
  6 Март 2017
  Машко
  Уште од порано сум бил голем обожавател на Zelda игрите и се надевав дека оваа новата игра ќе биде меѓу подобрите.Вака што гледам таа не само што е подобра туку е најдобра според мене.Но сепак неможам да ја играм без Switch и затоа ми треба.
   
 7. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Breath of the Wild e всушност порт од Wii U. Taка да ако ти е само за оваа игра, неа ја имаш и за Wii U.
   
 8. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  562
  540
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Pulsar.bg или www.cdmedia.gr најблиску што би нашол.

  Официјално грција (CD Media) е надлежна за овој дел на светот (*Slovenia, Romania, Croatia, Bulgaria, FYROM, Bosnia & Herzegovina, Montenegro, Serbia, Cyprus).
   
 9. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,153
  4,383
  4 ноември 2013
  Машко
  Македонија друже, Македонија.
   
  Venom46, Psycore, Jovan2389 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  562
  540
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  хаха пошо ја го куцам на Нинтендо страната така? :)
   
 11. ruseniko

  ruseniko
  Intern

  1
  0
  13 Мај 2018
  Машко
  IDC (overpriced 330eur vo eu nasproti 400eur tuka) i uste edna prodavnica so ista cena. kako i da e ke imas problem so garancija. ke ti ja prifatat ama ke se iznacekas. bestbet ti e stranstvo ili na staro.
   
 12. Gokac

  Gokac
  Intern

  2
  0
  29 ноември 2012
  Машко
  Se prodava poveke info poraka
   

  Прикачени датотеки:

Слични теми
 1. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,385
 2. CyberTm
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  603
 3. TylerMkD
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  753
 4. VerGer
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,334
Вчитување...

Сподели

Вчитување...