• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Dos

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Абе уште не е за фрлање.
Dell лаптопите доаѓаат преинсталирани со free dos.
не дека нешто ќе ти треба, ама пак.
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
193
www.zeroscience.mk
DOS (Disk Operating System) никогаш нема да изумре..го користам секој ден и така ми ти, има многу работи за кои DOS е потребен... ;)
 
D

DimitarMK

Гостин
DOS сеуште се користи на некои компијтери и мислам дека нема да изумре никогаш.DOS-RULES!
 

Lightlord

Intern
6 април 2007
86
1
Да и јас мислам дека DOS-от е вечен, има дури и поголема моќ од обичните ОС-и во рацете на вистинските луѓе. :cool:
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
734
22
dosot e mnogu ubava rabota
mene najkorisna mi e koga nesto ne mozam da izbrisam ,kopiram ili formatiram to go pram preku DOS
dosot ke bide zasekogas ziv
 

Cigo

Intern
30 јануари 2008
49
0
DAvOR.info
Дос никогаш нема да изумре , се додека не измислат некоја по моќна команда - макар што не верувам ;)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
DOS ne e komanda, tuku e OS, operativen sistem, a ne zboremo za onoj command prompt vo windows.. toa ne e DOS
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
DOS Forever :bravo::bravo:
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
DOS мајкаму стара. Кога тогај потребен е. И да не кажувам на колку работи им треба DOS за.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
DOS Booting:)):))
IBM Personalec:
dos1boot.jpg
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
дали на сликата пишува 81 година ? :))

лол DOS
ме вратифте на старите денови кога "работеф " ( си ја пуштаф играта сокобан :) ) :bravo::LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.298
Мислења
892.130
Членови
31.475
Огласи
18
Најнов член
DAVID BOMBATA
На врв Дно