• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

DOS/DDOS

Статус
Затворена за нови мислења.

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
port 53 - DNS server, deneska DSN serverite (barem tie shto jas sum gi rabotel) imaat zashtita za UDP flood. znachi nishto ne postignuvash, a da... perl e mnogu korisen ama ne za vakvi raboti.. mislam deka najkorisen e za testiranje dali nekoja programa e podlezna na BoF attack
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
port 53 - DNS server, deneska DSN serverite (barem tie shto jas sum gi rabotel) imaat zashtita za UDP flood. znachi nishto ne postignuvash, a da... perl e mnogu korisen ama ne za vakvi raboti.. mislam deka najkorisen e za testiranje dali nekoja programa e podlezna na BoF attack
Naprotiv, perl e i mnogu pogoden za rabotenje so socket-i odnosno za bilo kakva komunikacija :) ... Ako ste zainteresirani da pobaram primeri skripti za razni dos/ddos napadi pishuvani vo perl?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,729
Мислења
856,237
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно