1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ДОНИРАЈТЕ ЗА ЖИВОТ

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од dejan_str, 6 Јануари 2020.

 1. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  IMG_20200106_153259.jpg
  Детални документации од испитувања можам по пп да ви испрстам.
  IMG_20200106_153830.jpg
  Пошто е ит Можете да ја усреќите и со што и да мислете дека е вредно но приоритет се пари.Ве молам донирајте и да ја усреќиме малата Ева со среќен и долг живот.
  И ако не е проблем информирајте ме по пп колку сте донирале за да имаме предвид пошто времето е кратко.
   
  Последна промена: 6 Јануари 2020
  На Rageking, DrMTR, toplel и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,319
  4,529
  18 Септември 2013
  Машко
  Еве да не се мачите да го пишувате рачно бројот на трансакциска сметка:

  240127104572478

  И ќе го молам @dejan_str да наведе име и презиме на сопственикот на сметкава за да може да пратиме пари, пошо не го пополнува автоматски за тие кои не сме на уни банка.
   
  На DonFrozex, GGTT1, Costigan_Jr и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Сопственикот на трансакцијата е Зоран Колоски. Татко на девојчето. Ве молам едитирајте на првата страна.
  Голема благодарност до сите кој донираа а и до сите кој ке донираат. Времето да се соберат скоро 19000 евра е кратко а далеку сме од финалната сума. Сите имате поздрав директно од мајката на девојчето и ве благословува на сите на форумов.
  Ако ви требаат подетални информации контактирајте ме 078272818
   
  Последна промена: 7 Јануари 2020
  На Aowek и RagingDemon им се допаѓа ова.
 4. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Донирано!
   
  На GGTT1 и Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ima li broj za donacijA po telfonskite operatori?
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Nema, valda dolga procedura e da se ovozmozi toa.
   
 7. alek99

  alek99
  Gaining Experience

  449
  380
  28 Јануари 2008
  Машко
  Донирано!
   
  На GGTT1 и dejan_str им се допаѓа ова.
 8. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,168
  638
  12 Април 2017
  Машко
  Донирано, само многу луѓе нема да донираат просто затоа што нема преку телефон...
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 9. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Ви благодарам многу а за преку телефон ги убедував да побараат али изгледа е некоја процедура или како и да е.
   
 10. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Стави БТЦ/ЕТХ адреса да донираме.
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,383
  8,837
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Треба конзилиарна согласност од 3 доктори само ако не се лажам и да се однесе во банка. Се завршува за еден ден.
  Сакаш да прашам повторно за сигурнио?
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,324
  7,299
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Како се донира преку трансакциска име презиме и бројот на шалтер или уплатница треба да однесам?
   
 13. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,168
  638
  12 Април 2017
  Машко
  Број на трансакциска сметка ти е најбитен. Ако имаш е-банкинг ептен лесно е.
   
 14. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Jас ги совртубував и преку медиуми да одат али девојчето за жал не знае од што е оперирано и затоа нема по фб и медиуми. Некој психијатар валда ги советува но што е тоа е.Мене ми се блиски реков барем овде на форум да покушаме и со кутии по продавници и црвен крст. Али тешко иде без медиумска поддршка :(. Но Господ е голем, се надеваме на најдоброто.
   
  На cgfreak му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,383
  8,837
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Е тешко оди брат, знам и јас сум заглавен по такви проблеми.
  Инаку ќе кажам, луѓето се големи, ништо друго, да се надеваме дека ќе се соберат сретства на време.
   
  dejan_str, Futurelakimens и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 16. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,168
  638
  12 Април 2017
  Машко
  Голем број на луге донираа за Анастасија во последно време. Може да се споделува по социјални мрежи ова?
   
 17. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Не, девојчето користи фб и тешко ке го поднесе тоа.Ве Молам не споделувајте по социјални мрежи се додека родителите не одобрат.
   
 18. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,168
  638
  12 Април 2017
  Машко
  Незнам како очекуваат да соберат 20,000 евра во рок од еден месец, без социјални мрежи или медиуми...
   
 19. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Се надеваат , тоа е. И јас сум за медиуми и се надевам ке го променат мислењето.
   
 20. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,168
  638
  12 Април 2017
  Машко
  Има ли информации колку пари се соберени?
   
 21. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Парите се собрани! Ви благодарам на сите кој помогнавте во процесот да се соберат пари за третман на Ева.
  Голема благодарност и ид фамилијата на Ева.
  Темава може да се затвоти.
   
  На Deksa, GGTT1, Futurelakimens и уште 7 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...