• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Донгле конвертер за ајфон за 3.5мм слушалки

  • Ја почнал/а темата
  • #1

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,228
5,821
Мелмак
Ми треба lightning > 3.5 mm конвертерче за ајфон. Ако имате и не го користите, и ако го давате за разумна цена (испод 300 денари) бујрум пишете во ДМ. Ми требаат два.
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,290
1,561
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB, 1TB HDD
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
GTX 970 WindForce 3X OC
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
Најверојатно знаеш, али за секој случај да ти кажам дека во речиси секоја мобилара можеш да најдеш такви. Околу 300-350 денари се. Продаваат и целосни кабли со еден излез lightning еден 3.5mm. За жал и конвертериве и кабливе се со прелош квалитет па доволно им е само да ги погледнеш лошо за да се расипат, јас лично моментално сум на 5тото кабелче. Мислам дека за оваа ствар оригинално од iStyle ти е најдобра опција.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,228
5,821
Мелмак
Најверојатно знаеш, али за секој случај да ти кажам дека во речиси секоја мобилара можеш да најдеш такви. Околу 300-350 денари се. Продаваат и целосни кабли со еден излез lightning еден 3.5mm. За жал и конвертериве и кабливе се со прелош квалитет па доволно им е само да ги погледнеш лошо за да се расипат, јас лично моментално сум на 5тото кабелче. Мислам дека за оваа ствар оригинално од iStyle ти е најдобра опција.
Затоа прашувам ако некој продава од порано шо доаѓале у кутија адаптери со телефонот и никогаш не ги користеле, оригинални. За third party нарачав веќе од алиекспрес. Ми требаат две ко шо кажав пошо едно за у кола за AUX а другото за слушалки. Не ми е толку битно колку ќе истраат, секако нема да ги користам многу ниту пак малтретирам.

Ако не најдам тука ќе прашам и во мобилари секако ќе идам деновиве да оставам самсунгот со скршено стакло да го средат во мобеликс.

Идеално барав прво нешто шо е метално цело без да има кабле у средина али не видов такво нешто на алиекспрес. Тоа би било најдобро сигурно пошо не би се виткало уопште. Нешто као буренце со потребните конектори на двата краеви.
 

Скоти

On your way to fame
15 октомври 2013
391
871
Не знам како е за ајфон, јас барав за S20+ пред некое време и едвај најдов во една мобилара. Сите што ги пробав по Сетек, Техномаркет и продавници за бела техника не работеа, наводно требало да имаат некакви сертификати или нешто за да работат со тој телефон, така ми кажаа.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,581
4,302
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Ај да побарам дома дали имам нешто од Xs Max-от, зашто со 12кава не ми дадоа.

Ако најдам ќе ти го дадам, ќе ти пишам до вечер...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,228
5,821
Мелмак
Ај да побарам дома дали имам нешто од Xs Max-от, зашто со 12кава не ми дадоа.

Ако најдам ќе ти го дадам, ќе ти пишам до вечер...
Тенкс, без брзање кога и да ти одговара пошо ти мене ми правиш услуга.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,581
4,302
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
@toshex ne ti pisav, za zal nemam dongle so Xs Max, izgleda taa godina prestanale da davaat...
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
808
695
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
@toshex ne ti pisav, za zal nemam dongle so Xs Max, izgleda taa godina prestanale da davaat...
Не е точно дека тогаш престанале. Јас кога го купив 11 про имаше во слушалките. Инаку тие од али екпресс 90% не работат од почеток а некои со тек на време ќе ти покаже дека не се оригинал.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последна промена:

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
влез 3.5mm излез за iphone/ lightning имам јас, од оригинал слушалки
незнам со која логика слушалки со излез lightning , и адаптер од 3.5мм на lightning али тоа е

ако си од куманово(или те води пат накај куманово) пиши ке ти го поклонам, преку пошта неможам да се замарам
 
  • Ја почнал/а темата
  • #14

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,228
5,821
Мелмак
влез 3.5mm излез за iphone/ lightning имам јас, од оригинал слушалки
незнам со која логика слушалки со излез lightning , и адаптер од 3.5мм на lightning али тоа е

ако си од куманово(или те води пат накај куманово) пиши ке ти го поклонам, преку пошта неможам да се замарам
Мислам дека за истово збориме. Чисто ставам слика за да нема забуна за други. Ќе ти пишам порака.

1620385798734.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,016
Мислења
854,646
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно