1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Donacija Kompjuter za Online Casovi vo Dracevo

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од zojcep, 31 Март 2020.

 1. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,445
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Па баш и не е време за по шалтери. Мада и интернет банкарство функционира нема потреба ни вака ни така да се иде.
   
 2. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  Нула знаење од раководство со пари имам ни на ваков ни на онаков начин. Жената е за тоа задолжена и ми дава пари за играчки. Појма немам како функционира сето тоа преку интернет ни дали треба нешто да активирам преку банка итн. итн. Ќе ми треба мала помош од други донатори.
   
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,445
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Зависи од банката. Јас сум во шпаркасе, ако нејќеш да се бафташ со токени и тие сертификати, имаат многу едноставно мобилно банкарство. Еднократно зимаат 480 ден. за активација и после преку мобилната апликација можеш исто како на шалтер од сметка директно да донираш, плаќаш на уплатници (ПП10-30) и сметки за комуналии (иако си имаат и компанииве сите онлајн плаќање).
   
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Noe
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,629
 2. Alien
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,672
 3. kuzman0v
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  4,489
 4. kjosmofon
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  1,970
 5. Blahah
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  477
Вчитување...

Сподели

Вчитување...