• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Подарувам Донации за компјутерски делови

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,175
27,684
kalco.ru
Не, Не може така, го поздравувам тоа што го правиш и имаш поддршка од нас, дуру и ти беше дозволено да собереш лајкови на начин на кој на други не им е дозволено, за да можеш да огласуваш само заради твотите добри намери и да го поддршиме она што несебечно го правиш, но ова е ИКТ форум и те молам да водиш дискусија исклучиво за тоа, ваквите моабети остави ги за пред кооперција.
Те замолувам да го прочиташ правилата и да се придржуваш до нив.

Поздрав.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #102

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Извини не разбрав убаво што е за донирање во последниов пост?
Нема ништо донирано во последниот пост, тоа е просторијата што ја земав за да склопувам таму а да се раскомотам дома... :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #103

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Немав лоша намера... Чисто споделував чат-пат и слики од просторијата од куќниот совет за да можам да се префрлам да склопувам тука... Не рекламирам отварање на продавница, фирма или слично туку просторија каде што ќе продолжам да склопувам и донирам... Може претерано се ослонив на поддршката и споделив и ова... Како и да е ако е проблем избришете го постот и банирајте ме колку треба... Па ќе се вратам пак кога ќе заврши банот. Пак ќе се повторам не беше со некаква намера чисто до кај сум со просторијата
Не, Не може така, го поздравувам тоа што го правиш и имаш поддршка од нас, дуру и ти беше дозволено да собереш лајкови на начин на кој на други не им е дозволено, за да можеш да огласуваш само заради твотите добри намери и да го поддршиме она што несебечно го правиш, но ова е ИКТ форум и те молам да водиш дискусија исклучиво за тоа, ваквите моабети остави ги за пред кооперција.
Те замолувам да го прочиташ правилата и да се придржуваш до нив.

Поздрав.
Испратено од FIG-LX1 преку IT.mk форум апликација
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,394
10,451
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Мислам дека нема потреба од вулгаризација на работите. Опомената е Ладич да се држи до темата, но според мене не е ништо страшно што сподели локација. Јас многу пати сум одбил хардвер зошто не сум имал каде да го ставам.

Затоа прашав за локација, каде се наоѓа местото зошто и за мене би било корисно ако можам некого да пратам да остави хардвер директно таму или јас да навратам попатно да оставам. Ако се поклопат па коцките пак да начекаме некое расходување од некоја банка, па би можеле таму да растовариме и повеќе луѓе да работиме, како што правевме кај мене во канцеларија пред некоја година.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #105

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Кога ќе стигнеш на крај и ти требит ристарт! viber_image_2020-10-22_02-52s-50.jpg
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
461
287
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
Dali imas potreba od g630 (ili taka nesto, ne sum siguren za imeto na modelot) 2 gen. Imam nekolku parcinja
 
 • Ја почнал/а темата
 • #107

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
461
287
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
Da 2core se
 
 • Ја почнал/а темата
 • #109

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Овие две машини ми земаа здравје... Од вчера ги средувам и успут ми рикнаа 2 хард диска (постари) и сеуште си брмчам...

viber_image_2020-10-22_11-16-45.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #110

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Да прашам дали е возможно и до што би било ако е, да ти рикаат хард дискови од самата конфигурација? Веќе 4 хард дискови ми цркнаа... Не се нови или слично, завршувам со инсталација и на update сите рикаат. Ако има некој или знае некое објаснување или до самите хард дискови е. Станува збор за 2 различни конфигурации ама иста матична и процесор.
Мислењето е автоматски споено:

Конфигурациите се овие...

Gigabyte 945GCM-S2L
Pentium DC E2140
3GB DDR2

viber_image_2020-10-22_02-52-49.jpg 1603367659419.jpeg
Хард дисковите се следниве:


1603367959219.png viber_image_2020-10-22_13-34-00.jpg
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #111

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Конфигурациите се овие...

Gigabyte 945GCM-S2L
Pentium DC E2140
3GB DDR2

[/QUOTE]
Вратив од Win 10 на Win 7 и едниот се опраи... Сега пак ќе пробам да му направам Upgrade и мислам дека е до антивирусот.
 

Rukfash

Баниран/a
24 јануари 2019
1,237
913
Неврленд
Конфигурациите се овие...

Gigabyte 945GCM-S2L
Pentium DC E2140
3GB DDR2
Вратив од Win 10 на Win 7 и едниот се опраи... Сега пак ќе пробам да му направам Upgrade и мислам дека е до антивирусот.
[/QUOTE]
Па нека си ги на Њиндоњс 7. Шо мора 10ка коа нема потреба.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #113

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Вратив од Win 10 на Win 7 и едниот се опраи... Сега пак ќе пробам да му направам Upgrade и мислам дека е до антивирусот.
Па нека си ги на Њиндоњс 7. Шо мора 10ка коа нема потреба.
[/QUOTE]
Требаше да ги оставам, ама ете дупла работа да си направам... Али ај вака и испробував некои работи што не сум ги знаел па си викам искуство барем.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #114

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
И на Ане утре ќе и доставиме компјутер за да може да следи настава.
 

Атачменти

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,394
10,451
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
945GCM имаат ICH7 Southbridge hub. Немаат AHCI и не се поддржани на Windows 10. И јас сум го имал истиот проблем.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Avid
 • Ја почнал/а темата
 • #116

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
945GCM имаат ICH7 Southbridge hub. Немаат AHCI и не се поддржани на Windows 10. И јас сум го имал истиот проблем.
Едниот пројде, ама ме измачија овие 2 машини и ми рикнаа 4 хард дискови, тоа едната 945 ја оставив за друг пат... Па за дечково за утре ќе му склопам со пак легендарната ConRoe1333-D667
 
 • Ја почнал/а темата
 • #117

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
 • Ја почнал/а темата
 • #118

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
За денеска на репертоар овие 2, едниот за К. Паланка со монитор и другиот тука без монитор... До после треба уште 1 конфигурација ама ќе видиме како ќе врви.
 

Атачменти

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,394
10,451
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Денес донирани уште два комплеи. Благодарност до @SaleSk за мониторот.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,394
10,451
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Дечки, донирани уште два компјутери во Нерези, ама проблем ми е веќе останав без кабли за струја. Останав и јас без кабли, веќе немам ни за принтерот.

Има ли некој да ми даде 5-6 кабли да не давам пари да купувам, пре би частел пиво или чоколадо.
Мислењето е автоматски споено:

Зборувам за вакви кабли C13 ли се викаа, сум заборавил

 
Последна промена:

champagnepepe

Gaining Experience
21 ноември 2019
86
205
Скопје
Дечки, донирани уште два компјутери во Нерези, ама проблем ми е веќе останав без кабли за струја. Останав и јас без кабли, веќе немам ни за принтерот.

Има ли некој да ми даде 5-6 кабли да не давам пари да купувам, пре би частел пиво или чоколадо.
Мислењето е автоматски споено:

Зборувам за вакви кабли C13 ли се викаа, сум заборавил

јас имам 3 комада, пиши пп да се договориме кога да ти ги дадам.
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,891
4,219
Ethermine
www.facebook.com
Има ли некој да ми даде 5-6 кабли да не давам пари да купувам, пре би частел пиво или чоколадо.
Иди со мене до бувљак ке накупиме колку сакаш за по 20-30 денари кабел и тоа оригинални некористени.
Мн мразам да се брукаш тука за кабли а воедно да утепаш пат и гориво дури се договорете кај да се чекате.
А и воедно ке најдеш некоја плоча или комплет конфигурација.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,394
10,451
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Бев прееска за пауза до Анхоч, земав 3 комада нови за да ги комплетирам компјутериве ама ќе ми требаат уште.
@Pane24 јави ај кога ќе одиш може да одиме заедно.

Иначе ми дадоа Монитор Samsung со екстерен адаптер ама го нема адаптерот. Да не му се најдвиТ на некого адаптер?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,730
Мислења
831,497
Членови
28,723
Најнов член
manski
На врв Дно