• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Подарувам Донации за компјутерски делови

 • Ја почнал/а темата
 • #76

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Последна промена:

JunkieMKD

Retro King
3 декември 2008
2,370
1,131
Ке Пенине
JunkieMKD's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-6700K & Noctua NH-U12S
Motherboard
Asus Maximus VIII Ranger
Storage
Kingston A2000 NVMe 240GB & 2 x 120GB SSD Kingston
PSU
Cooler Master GM Series G750M
RAM
Kingston HyperX Predator 32GB CL15 3200MHz
Video card
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB GDDR5
Case
Sama G-Storm
Mouse
Genesis Xenon 200
Keyboard
MS Pro Thunder
Audio
Asus Xonar D2X & Logitech Z4
Monitor
Philips 243V & HP Compaq LA2405x
OS
Windows 10 x64 bit

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,384
10,431
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
 • Ја почнал/а темата
 • #79

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Еве ги 2-те скоро идентични конфигурации склопени за 2-те младите дами од Усје... Ми одземаа малце време матичниве, а и на истите открив 2 рам мемории дека не ми се веќе во купот за планирање и 1 рам меморија што ја думав дека е 2GB, она да ти била 1GB... Како и да е ги чекаме да дојдат да се запознаат со нашата Каја и Кристијан :D .. Радости ли се радости!!!
 

Атачменти

 • 233.9 KB Прегледи: 77
 • 92.7 KB Прегледи: 75
 • 115.8 KB Прегледи: 68
 • 88 KB Прегледи: 64
 • 74.9 KB Прегледи: 69
 • 229.2 KB Прегледи: 66
 • 208.1 KB Прегледи: 66
 • 246.8 KB Прегледи: 60
 • Ја почнал/а темата
 • #80

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Чисто онака да се размрдаме, све е во ред само не се уклучува (проблем?!... решение?!)... Некој ако оддамна не се сретнал со Викторија Бекам... Ве поздрави
Мислењето е автоматски споено:

Сакам да го споделам со сите вас овој убав гест од господин од Франција што го има напишано за мене.


Miki Cvetanov de Macédoine récupère des ordinateurs pour pièces à réparer, les répare et ensuite en fait don gratuitement à des familles qui ne peuvent pas en payer un à but éducatif (depuis que le covid sévit beaucoup de personnes en Macédoine travaillent à domicile).

Belle initiative ainsi qu'aux familles qui offrent de vieux ordinateurs.
 

Атачменти

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,384
10,431
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
 • Ја почнал/а темата
 • #83

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Socket 604, part #6050A0030001 од Compaq HP Proliant ML330 G3 сервер. Интересна плоча.
Ако ти врши работа или ти треба кажи ми ќе ти ја дадам... Секако неможам да ја донирам на некое дете за online настава
Мислењето е автоматски споено:

Дечки малце се забавив со просторијата да ја потсредам зошто беше зона сумрака, немам слики и не ја сликав како беше, а не ми ни текна па еве да ја споделам сега кога е во полуфаза средена. Има уште за глетување, кречење, пуштање кабли за светло и слично... Ама би требало да се заврши за некој ден да биде функционална... Подоле ќе ви пуштам слики од уште 1 компјутер среден вчера вечер што не го споделив зошто си легнав да одмарам за денешниов проект :D
Мислењето е автоматски споено:

Еве ја конфигурацијата што ја склопив вчера, а денеска ја дадовме на Павел за да може да следи настава. Секако без Kingston ssd-то пак ќе се поправам зошто секогаш катнувам додека ја средувам со update и софтвери... :D
 

Атачменти

Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,384
10,431
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Браво Маестро
 
 • Ја почнал/а темата
 • #85

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Незнам дали да трупам со секакви делови што ги донирам или подобро само со конфигурацииве, ајде нека оди ова онака ако не ќе го тргнам... Денес донирана и DDR2 2GB 800MHz за да овозможиме конфигурацијата подготвена за одредено дете да биде функционална.
 

Атачменти

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,384
10,431
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Ми улета и мене DDR2-800 ама немам хардвер за да ја пробам дали е исправна. Ако ти треба земи ја.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #87

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Ми улета и мене DDR2-800 ама немам хардвер за да ја пробам дали е исправна. Ако ти треба земи ја.
Пиши ми порака ако не ти е тешко и да се договориме за примопредаја :) ... Ќе ја тестирам и ако работи ќе оди во некоја конфигурација. Ако е 2GB ќе заврши доста работа зошто имам уште 3 парчиња... 1GB имам повеќе и затоа на конфигурацијата погоре искористив 3х1GB и 1x512MB зошто имаше 4 слота за меморија. Повеќето матични што ги имам се со 2 слота и користам најчесто 2x2GB или 1x2GB+1x1GB+GPU со подобар процесор... Комбинации...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #88

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Интересни рам мемории денес ми стигнаа, чудесна боја :D
 

Атачменти

 • Ми се допаѓа
Реакции: b.a

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,384
10,431
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Чудотворни, пробак ги да не испаднат DDR5-5333mhz :geek:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #90

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Сигурно Астро си сретнал до сега и жолта-љиљакова и некоја слична боја? Јас од зелена и црна мислам дека до сега не сум видел друга боја на рам мемории... Башка се ретро овие DDR400 :)
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,182
8,386
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Имам јас една од ибеј од една страна е црвена, од другата зелена и има жолта/портокалова леди диода што кога ќе чкрапнеш Power изгледа ама баш како оган да гори кај рамот :D

И оваа скаламуција работи само на AMD, ради density/контролерот на процесор на интел не пали. На АМД пали ама некад од еднаш опа, BSD.

Мислам дека на работа ми е некаде во фиока ќе сликам од понеделнил. Прав франкенштајн.

4GB DDR2 плочка е.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #92

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Имам јас една од ибеј од една страна е црвена, од другата зелена и има жолта/портокалова леди диода што кога ќе чкрапнеш Power изгледа ама баш како оган да гори кај рамот :D

И оваа скаламуција работи само на AMD, ради density/контролерот на процесор на интел не пали. На АМД пали ама некад од еднаш опа, BSD.

Мислам дека на работа ми е некаде во фиока ќе сликам од понеделнил. Прав франкенштајн.

4GB DDR2 плочка е.
Хахаха... Ќе ви сликнам утре каков ретро компјутер ми донираа... Го прифатив се со цел да го средам ако можам и да ми стои во просторијата за музика да иде од него на Winamp со default skin...
 

Атачменти

 • Ми се допаѓа
Реакции: b.a

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,384
10,431
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Сигурно Астро си сретнал до сега и жолта-љиљакова и некоја слична боја? Јас од зелена и црна мислам дека до сега не сум видел друга боја на рам мемории... Башка се ретро овие DDR400 :)
Кингмакс имаа и убави мемории бордо боја со црни чипови, уште ги имам таму во кутија некаде.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #94

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Незнам ако не ве мрзи или имате време да сликнете од нешто што е несекојдневно како меморииве погоре и да споделите, или нова тема да се отвори... Ретро и чудно, или нешто слично... Ќе имаме нова тема се надевам интересна за следење.
Мислењето е автоматски споено:

Налетав на проблем... Тупкам у место и неможам да инсталирам Windows... Се работи за следнава конфигурација (подоле слики). Пробувам да инсталирам Win 10, читнав дека неможам на може да се инсталира но морам прво да симнам Win7 Matrix driver и истиот да го инсталирам за да може да ми продолжи инсталацијата со Win 10. Подоле пуштив слики, може оптеретив со повеќе но сликнав све за да имате претстава што и како. Пробав и во Safe Mode ама исто дава Blue Screen.
 

Атачменти

Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #96

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
 • Ја почнал/а темата
 • #97

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Дечки уште не е 100% али му се гледа крајот... Масата е во сите бои но сега за сега бидејќи сакав да биде како (П) буквата само од едната страна малку пократко... Ќе го скоцкам со лесонит за да ја спојам целата да личи на една цела... Денеска од општина Аеродром ќе дојдат за да ги поткастрат сувите гранки, да ми наместат 2 клупи и 1 канта за ѓубре. Вчера вечерта во надворешниот дел право од просторијата што ми е како дворче го раскопав све што е земја и насадив од десната тенка страна 2 борчиња мали... Не сликав многу слики зошто немав ни батерија... И следно околу целата земја и трева што ќе ја засадам (а незнам дали ќе никне зошто е веќе ладно) ќе ми исечат дасчиња 20cm и 30cm за да го направам целото со оградичка... Се надевам веќе дека вечер или утре најкасно ќе биде функционално па бујрум кој е за дружба, сок, пиво...
 

Атачменти

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,521
3,635
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,384
10,431
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Дечки уште не е 100% али му се гледа крајот... Масата е во сите бои но сега за сега бидејќи сакав да биде како (П) буквата само од едната страна малку пократко... Ќе го скоцкам со лесонит за да ја спојам целата да личи на една цела... Денеска од општина Аеродром ќе дојдат за да ги поткастрат сувите гранки, да ми наместат 2 клупи и 1 канта за ѓубре. Вчера вечерта во надворешниот дел право од просторијата што ми е како дворче го раскопав све што е земја и насадив од десната тенка страна 2 борчиња мали... Не сликав многу слики зошто немав ни батерија... И следно околу целата земја и трева што ќе ја засадам (а незнам дали ќе никне зошто е веќе ладно) ќе ми исечат дасчиња 20cm и 30cm за да го направам целото со оградичка... Се надевам веќе дека вечер или утре најкасно ќе биде функционално па бујрум кој е за дружба, сок, пиво...
Пиши локација каде е, да фрлиме по некое штрафче за хард диск за good luck :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,710
Мислења
831,123
Членови
28,704
Најнов член
stojanovvlado
На врв Дно