1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Домени со емотикони :).to

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од Pulse, 18 Август 2017.

 1. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,196
  1,231
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Штотуку прочитав вест што ме насмеа насабајлечки, наводно кралството Тонга на кој припаѓа главниот домен .to има овозможено резервирање на домени составени од низа на знакови според Unicode стандардот.
  Целото задоволство ќе ве чини 45 амерички пари годишно.
  Веста овде:
  Код:
  https://marketing365.mk/skapi-internet-domeni-so-emotikoni/
  За домени овде:
  Код:
  http://xn--f28h.to/
  Баш би сакал ова и некој македонски хостинг сервис да го воведе :)
  index.jpg
   
  Последна промена: 18 Август 2017
  На ljupce му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,678
  6,924
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  [​IMG]

  Не сакам ни да помислам за што се користи домејнов :oh::oh::oh:
   
  На spiritBreaker и Pulse им се допаѓа ова.
 3. smole

  smole
  Unstoppable

  3,019
  3,427
  18 Април 2007
  За shit pics ахахахахахха
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sumi

  sumi
  On your way to fame

  1,130
  740
  8 Април 2007
  Машко
  Too much work за месец дена фама што ке се крени. Никаква реална корист нема.
   

Сподели

Вчитување...