1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Домашни VOIP броеви?

Дискусија во форумот 'VoIP' започната од kirev, 10 Август 2010.

 1. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Кои оператори нудат и под кои услови? http://telefoniraj.mk даваат број 02 611хххх за уплатени 2.000 денари (или купување на таков ваучер). А за фирми што ќе уплатат 3.000,00 плус ддв даваат и број и АТА адаптер на користење само со нивниот сервис. Слично и http://tell-e-com.mk/main.aspx?service=mkphone ама имаат месечна претплата и не знам каква им е разликата во цена (некои корисници на Оне може бесплатно да ѕвонат на тој број).

  Други оператори што нудат броеви? Кол енд срф не спаѓа тука затоа што е врзан само за мрежата на Т. Истои Оне фиксните броеви што им се преку ГСМ.
   
 2. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
 3. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Не се селам во Куманово, нема шанси :) Туку, и овој е зависен - само ако имаш нивна кабелска и интернет тогаш може и телефонија. Гледам Неотел им ја дава, ама некако не ме привлекува...
   
 4. Dr.Loop

  Dr.Loop
  Intern

  36
  0
  21 Април 2007
  One ти нуди сип број со 511xxxx нумерација мислам за веќе од 290 ден. месечно... Провери.
   
Слични теми
 1. pankipan4e
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  3,012
 2. sonic
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,413
 3. IT Boss

  VoIP

  IT Boss, 22 Јули 2010, Во форумот: VoIP
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  3,282
 4. Tunee
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  951
Вчитување...

Сподели

Вчитување...