• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Домаќински USB-стик

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Неговото име е “Spinacz“, а претставува USB флеш драјв (стик) во форма на типична дрвена штипка за обесување на алиштата за сушење.

Бидејќи сeуште има функција на штипка, ова стикче може да се прикачува на алиштата, во случај ако сакате да изгледате поинтересно и впечатливо.

Целта на дизајнот е да се спојат традиционалното, модерното и практичното во едно.

Ако ништо друго, сепак можете да си ги обесувате своите алишта на high-tech начин.


izvor: idividi


Eve uste nekolku cudni USB sticks

 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Леле кваката :LOL::LOL::LOL: Уште педала за велосипед фали :bravo:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
dobri se :bravo:
 

leopard

Intern
13 март 2008
60
5
Кул :LOL: Ова со штипката само ептен е добро. Само едно не ми е јасно со квакава... Можам на балконот вратата да ја отворам со неа? Тогаш би било двонаменско усб.. И за во компјутер и за на врата :LOL:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Кул :LOL: Ова со штипката само ептен е добро. Само едно не ми е јасно со квакава... Можам на балконот вратата да ја отворам со неа? Тогаш би било двонаменско усб.. И за во компјутер и за на врата :LOL:
Не бе, со кваката се пали компјутерот :))
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
330
Леле абе закон биле овие ствари бе ццц навистина закон а за кваката најдобра е за тајно чување на податоци, само мислам дека би било подобро да го немаше знакчето на кваката за усб и така би изгледало како обична квака, а никој нема да помисли дека у него има податоци. а уствари сите ствари се закон, само што ќе се случи кога ќе закачуваш алишта и штипката ти падне долу??!:isplashen::tainstven:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
854,998
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно