• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Домаин

  • Ја почнал/а темата Chejo
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Chejo

Intern
6 мај 2007
43
1
Скопје
што е тоа? рутерот ми подржува такво нешто но ја незнам како да го користам. ај ако може да ми објасните.
 
3 мај 2007
17
0
domain e rabotna okolina koja e centralizirano upravuvana od server mashina. ako nemas server (windows server 2003, longhorn, ubuntu, redhat itn..) izberi workgroup (mreza kade sto sekoja mashina e prikazna za sebe). ova mislam deka ke ti bide polesno
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,549
Мислења
859,227
Членови
29,947
Најнов член
bobimila
На врв Дно