• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Domain Name Generator

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
се двоумев кај да ја ставам темата дали тука во Веб хостинг или пак во останато но мислам дека тука и е местото :p

имате ли некои сајтово за генерирање на домаин имиња или пак некои со листи на имиња

јас најдов еден сеуште барам други па ако имате некој предлог
www.makewords.com

позз:bravo:
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Ја преместив во е-бизнис бидејќи нема баш врска со хостинг.. :)

Обично познатите domain register компании имаат сопствен генератор..
Гледам дека сајтот што го наведе, за алтернативи користи сервис од Yahoo!..

Има прилично интересни сајтови..
http://www.google.com/search?hl=en&q=domain+name+generator&btnG=Google+Search (www.makewords.com е прв на листата) меѓутоа немам искуство со ниеден од нив.

Сајт кој е малку off topic но има допирни точки со темава и може да биде од корист е http://justdropped.com
Таму се листаат домени кои се истечени од најразлични причини, и некој што е заинтересиран за купување нов домен може да најде нешто интересно :)
Има прилично добар пребарувач и јас го користам сајтов одвреме навреме :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
За во е-бизнис воошто не ми текна во моментов фала

и смени го името сум испуштил r го сменив но ми го смени само во насловот во темата а во преглед на категоријата е без r

од истата google lista почнав и јас ке видиме до кај ке стигнам најдов десетина интересни и лесни ке побарам уште па кое му се допага нек си го земе.

позз
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,996
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно