• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Документи за упис

  • Ја почнал/а темата
  • #1

edenDecko

Intern
18 август 2021
3
1
Средувам пријавата за УКИМ и наидов на нејаснотии. На страната за онлајн пријавување се бара слика од Универзитетска пријава купена од книжара и рачно пополнета. Додека пак на страната на ФИНКИ вели отпечатена од iKnow-системот. Кое е точно сега? Во мојот град не се продава таква пријава, значи ќе мора да одам во Скопје, даја купам, да се вратам, да ја пратам онлајн, па потоа на денот на уписот пак да одам да ја однесам.????
Исто така зошто на страната на ФИНКИ се бараат помалку документи отколку на upisi.ukim.mk?
(уким) 7098.jpg
(финки) Screenshot_20210818_223313.jpg 7100.jpg
(уким, за прикачување)
 

dddragan

Gaining Experience
12 август 2014
333
386
Јави се на студентски прашања на ФИНКИ, најточна информација ќе добиеш така.
 

mrmarko4fun

Gaining Experience
26 јули 2017
154
125
Куманово
3 различни емаили им имам пратено и точно 0 одговори
Тие формулари ќе мора од таму да ги купиш, секој формулар си има свој сериски број, ги имаш пред тмф обично една жена продава а и во книжара на феит, има и уплатници готови само потенцирај за финки. Сега не знам со оваа ситуација како е процесот, јави се во студентски на 070/302-440 и биди упорен, не си го губи времето со емаил никогаш нема одговор да добиеш.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,757
11,171
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
@edenDecko драго ми е што е решен проблемот и за тоа си пријавил до администрација. Традиција на форумов е да се напише како па да биде водилка за други со ист проблем.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

edenDecko

Intern
18 август 2021
3
1
@edenDecko драго ми е што е решен проблемот и за тоа си пријавил до администрација. Традиција на форумов е да се напише како па да биде водилка за други со ист проблем.
За тие што не се од Скопје може да се испечати и пополни пријавата (образец а1) за електронскиот упис, а кога ќе се носат документите физички мора да се купи од книжара.

P.S. незнаев дали треба да се бриши постот или не па го пријавив како решен
 

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
44
63
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Audio
Headphones Razer BlackShark V2 X TriForce Gaming Black
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
858,347
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно