• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Доказ дека СТВАРНО се заработува со кликање

Tayshaun

Intern
17 јануари 2008
26
0
Бидејќи имаше неколку теми со докази и недокази за заработување преку страни со кликање, еве еден мој доказ. Парите се направени на neobux.com. Не ставам реферал за да не рече некој дека се рекламирам и дека сакам да заработам со оваа тема, само сакам да докажам некои работи на некои луѓе на форумов.

28163253du8.png
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
530
www.ibiz.mk
epa добро де,
али тука станува збор за ~2$ а во темите каде си видел за повеќе

тамн една тегла ајвар да купам
ако се помали може и 2:)
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Па според мене ова не вреди...таму имаш ~ 80 денари и тоа за 15 дена.
Можам 100 да заработам за 15 минути: Бабо дај некој денар!:)
Мајтап настрана + прашање е дали ќе ти ги исплатат.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
хехехехехехехехехе LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL :LOL:

Каков ДОКАЗ! 2$? WOOOOW Алал да ти е! :))

Ај да не се срамиш со тие 2 долари да придонесам нешто на темава..


Ова се пари кои што појма неам колку време ги правам, а и пари кои што не ни сакам да ги кренам.. Кликам по некој линк на неколку дена бидејки таков ми е договорот за bnc на ирц.. Затоа што имам лично мои кодирани ботови кои што сакам да ми стојат на моите канали ( иако многу многу ретко јас лично се конектирам ).
2h2nuxk.jpg


Значи, иако имам повеќе пари од тебе со кликање :p како што тврдев на 10 теми предходно тврдам и на оваа дека НЕ ВРЕДИ НИ ДА СЕ ЗАЧЛЕНУВАТЕ. Сликава ја постирав со цел да не речиш дека тврдам неаргументирани мислења, т.е дека не знам ни што е ова, туку во спротивно да ти кажам дека имам искуство, и да ти укажам воопшто да не си го лажиш умот со овие работи.

Па малце логички.. Си барал 4 реферали, си кликал 15 дена за 120 денари? Смешно е.. Барем скитај го тоа време можеби по пат ќе најдеш паднати.. Жално е што вака размислувате и се лажете..

Сепак.. Тоа е ваша лична работа.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.684
30.133
kalco.ru
Па боље на пи*ка да ги најдеш на улица и на пи*ка да ги потрошиш одколку да ги заработиш со кликање и голема можност никогаш да не ги добиеш:))
 

Stru4nak

Gaining Experience
16 април 2007
373
134
Stru4nak's setup  
Processor & Cooler
INTEL Core i7 7700K
Motherboard
Asus Strix Z270F
Storage
Crucial M4 128GB
PSU
CM 620W
RAM
DDR4 3200MHz G.Skill TridentZ 16GB
Video card
R9 290 Tri-X 4GB
Case
Cooler Master Enforcer
Monitor
Asus LED 24"
OS
Windows 10 Enterprice 64bit
Абе кој ти дава пи*ка за 2 $ не ме зезај.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
530
www.ibiz.mk
никој бе али ете ке видиш некоја и ке имаш во себе 2$ да ја частиш кафе

а искрено ова не да не се исплати
ако викате, да соберете реферали и други ке работат за вас

додека да соберете тоа руката ке ви се xxx000 пута ознои и доста мауси ке испокршите кликајки

али сепак ваше си се да си одлучите:))
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
никој бе али ете ке видиш некоја и ке имаш во себе 2$ да ја частиш кафе

а искрено ова не да не се исплати
ако викате, да соберете реферали и други ке работат за вас

Абе не само за тоа.. Tayshaun собрал 4 реферали. Значи додека талка сам тие 15 дена низ град, може да се договори со останатите 4 и заедно да талкаат :)) Тимска работа е најдобра нели? :)
Ем ќе најдат повеќе пари, ем нема да им е досадно, и на крај четворицата ќе си седнат на кафе:p
Абе се е тоа веќе измислено.. :eek:brazovan:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Абе ја фино пишав у другата тема. Соберете се 20 души другари еден главен останатите реферали, и цепајте.
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Чекај сеа ги префрли на AlertPay, али АлертПеј не ја поддржува Македонија, и како ќе ги префрлиш парите? Исто како ништо да не си направил, а и 2 долара што викат ќе соберам за 2мин. од моите дома :p
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Чекај сеа ги префрли на AlertPay, али АлертПеј не ја поддржува Македонија, и како ќе ги префрлиш парите? Исто како ништо да не си направил, а и 2 долара што викат ќе соберам за 2мин. од моите дома :p

Не не, AlertPay ЈА поддржува, a paypal не ја поддржува.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Mnogu pogolema e verojatnosta da setas niz grad i da najdes 100 denari(za istoto toa vreme kolku sto klikas) otkolku so klikanje da zarabotis golemi pari.
Eve jas na bux.to klikam od letoska i do sega imam okolu $12, i toa bez referali bez nisto samo taka. Bas sakam da vidam dali ke se ostvari onaa matematikata sto ja pravev(ja znaete). :D:D:D


P.S.- Ne sum povlekol do sega ic pari, cekam da dojdam do okolu $19 za da kupam referali. Normalno ako ne me ispozaebat i da gi lapnat tie pari:D
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Не не, AlertPay ЈА поддржува, a paypal не ја поддржува.

сори сори сори... моја грешка... јас по моја теорија мавав, пошто кликав на EuroVisits,а тие не ја поддржуваа Македонија, па така неможеше да стигнат парите во Македонија. Иначе за Пејпел знам:tainstven:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.684
30.133
kalco.ru
Па ако се удри добра пресметка ќе добиеш доволна за да си направиш оптички помагала...а ќе ти бидат потреби по толку седење на компјутер хаахах се шалам се шалам
П.С можам да ви направам наочари со попуст кај мене во оптика:))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.159
Мислења
891.807
Членови
31.500
Огласи
31
Најнов член
Stefanija99
На врв Дно