• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Доделување на 125 стипендии за информациони технологии

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,305
2,028
www.iwmnetwork.com
Прмиерот Никола Груевски, министерот за образование и наука Сулејман Рушити, министерот задолжен за информатичко општество Иво Ивановски и државниот секретар во министерството за образование и наука Перо Стојановски денеска ќе ги доделат првите 125 стипендии за информациони технологии. Во оваа област планирано е доделување на 500 стипендии (во период од 4 години).


Како што е соопштено од кабинетот на премиерот, доделувањето ќе се одржи во НУБ „Климент Охридски“, во Скопје, со почеток во 12 часот.

НетПрес


П.С. Дали некој забележува дека и покрај сугестиите НетПрес си тера по старо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,904
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно