1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Доделуваме карти за Codefest

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од emsss, 3 Април 2018.

 1. emsss

  emsss
  Sensei Модератор

  2
  7
  8 Јуни 2017
  Женско
  Здраво дечки,

  Да се претставам прво, јас сум Ема, ко-уредник на IT.mk

  Имаме карти за Codefest Tech Festival 2018 кој ќе се одржи 20-22 април во Охрид. Линк до настанот за повеќе инфо: Codefest Tech Festival 2018

  Кој би сакал да присуствува нека пише во темава, па ќе го контактирам во приватна порака со код за карти.
   
  На psyman, Fatal1ty_, gOJDO и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. psyman

  psyman
  Gaining Experience

  41
  72
  30 Март 2018
  Јас сум заинтересиран, само ако може некој да ми објасни по-детално. Бев на нивниот веб-сајт и колку шо сватив, модуларен настан е? Гледам за Business Expo се плаќа 150еу карти, за Конференцијата не се плаќа... ако може некои плус информации супер ќе е, пошо сум стварно заинтересиран.
   
 3. emsss

  emsss
  Sensei Модератор

  2
  7
  8 Јуни 2017
  Женско
  Здраво @psyman

  Првиот ден, на 20-ти, ќе биде Codeference, односо конференција со спикери со сѐ. Спикерите можеш да ги видиш на следниот линк - http://www.codefest.eu/codeference#Speakers
  Уште не им е финална листата на спикери, би требало да има уште.

  Наредните два дена е Codefest маратонот во кој учествуваат сите кои претходно се пријавиле и последниот ден се прогласуваат победниците на кои им ги доделуваат и наградите.

  Цената за експото е за компании кои сакаат да изложуваат за време на настанот. Има компании кои имаат свои штандови во склоп на настанот и кои може да ги посетиш и да се распрашаш повеќе ако нешто те интересира за нив. Често бараат луѓе за пракса, работа и сл.

  А, Codefest Workshops и Community се настани и workshops во склоп на конференцијата на кои можеш да се пријавиш и учествуваш за да имаш што да правиш и наредните денови додека трае маратонот :)

  Ако ти треба дополнително инфо, а и за карти, пиши ми слободно.
   

Сподели

Вчитување...