• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Додавање, локација, возраст, професија...

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,362
1,054
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Десно под аватарот мислам дека е добро да има повеќе податоци.
Би можело да стои локација, возраст, професија...
На почетокот мислам дека ја имаше локацијата?
Десно секако има слободен простор, тоа мислам дека нема ништо да оптерети, а мислам дека тоа ќе го зголеми квалитетот на дискусиите.
Многу подобро е кога ќе видиш дека на пример, совет за C# ти дава некој кој по професија е програмер и слично.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,076
27,202
kalco.ru
Па другар едноставно ако ти одговара одговорот што ти го даваат прифати го ако не Игнор...Не е битно кој ти го дава ако ти помогне ОК е
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Многу подобро е кога ќе видиш дека на пример, совет за C# ти дава некој кој по професија е програмер и слично.
Во принцип да, меѓутоа кој ќе ми брани мене да напишам сега дека сум физичар и дека специалност ми се flux capacitors, нели? :)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
тука под аватар нема потреба само ке го пренатрупува
ако сакаш да видиш ке си отидеш на страната на членот и таму ако он сака да ги стави податоците ке ги видиш ако не никому ништо
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,518
Мислења
822,433
Членови
28,050
Најнов член
mindifislytherin
На врв Дно