Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Додатоци за монитор

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
407
599
Здраво дечки,

Ми требат 2 работи што не можам никако да ги најдам никаде кај нас. Првата работа е VESA adapter за Samsung monitor. Имено, на мониторот немам VESA mount, и гледам онлине си има разни адаптери, некои се стават место стандот што го има и тоа има после ВЕСА дупки, нешто на овој стил:
MOUNT-SGT55_01_1800x1800.jpg

Има друг модел на адаптер, на ваков стил:
Loctek-DA2-Mounting-Adapter-for-19-27-inch-No-Mounting-Hole-Monitor-Holder-Mount-VESA-Extension.jpg_Q90.jpg_.webp

Ова ми делува на нешто не толку елегантно, ама би ми вршил работа стар е мониторот има многу безелс од страната. Дали знаете некаде каде може да се најде овде слично? Во Али скап е шипингот, 30 до 40тина евра само за шипинг.

Другото нешто што ми треба е монитор деск моунт, за 2 монитори, но едниот ми е 32", а гледам сите што ги има кај нашите продавници се до 27".

Фала ви однапред.
 
20 јуни 2008
573
613
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X & Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 980 Pro 1 TB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL16
Video card
Asus TUF RTX 3070 Ti
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro
Monitor
Dell S2721DGFA / BenQ BL3201PT
OS
Windows 10 Pro
Здраво дечки,

Ми требат 2 работи што не можам никако да ги најдам никаде кај нас. Првата работа е VESA adapter за Samsung monitor. Имено, на мониторот немам VESA mount, и гледам онлине си има разни адаптери, некои се стават место стандот што го има и тоа има после ВЕСА дупки, нешто на овој стил:
MOUNT-SGT55_01_1800x1800.jpg

Има друг модел на адаптер, на ваков стил:
Loctek-DA2-Mounting-Adapter-for-19-27-inch-No-Mounting-Hole-Monitor-Holder-Mount-VESA-Extension.jpg_Q90.jpg_.webp

Ова ми делува на нешто не толку елегантно, ама би ми вршил работа стар е мониторот има многу безелс од страната. Дали знаете некаде каде може да се најде овде слично? Во Али скап е шипингот, 30 до 40тина евра само за шипинг.

Другото нешто што ми треба е монитор деск моунт, за 2 монитори, но едниот ми е 32", а гледам сите што ги има кај нашите продавници се до 27".

Фала ви однапред.
Провери во Ruvex мислам дека имаа такви работи.
 

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
407
599

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
2.062
3.831
Другото нешто што ми треба е монитор деск моунт, за 2 монитори, но едниот ми е 32", а гледам сите што ги има кај нашите продавници се до 27".

Барај Arctic во Нексио. Веројатно ќе се малку поскапи од другиве, ама нешто од типот на Z2 Basic би требало да ти завршит работа, по спецификации на сајт е до максимум 32 инчи и 8kg по монитор.

 

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
407
599
Барај Arctic во Нексио. Веројатно ќе се малку поскапи од другиве, ама нешто од типот на Z2 Basic би требало да ти завршит работа, по спецификации на сајт е до максимум 32 инчи и 8kg по монитор.

Се одлучив на крај за Monitor Desktop Stand Gembird for 2 Monitors Gas Spring за повеќе можности на нагодување, овој има до 7кг, а мониторот ми е 6,4кг, така да верувам дека ќе е доволно. Фала ти секако за предлогот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.115
Мислења
974.831
Членови
35.420
Најнов член
tiktoksss12
На врв Дно