Додадени тагови за споделување на содржините

D

Администратор
31 март 2007
3,428
2,356
www.iwmnetwork.com
На порталот беше додадена можност за брзо споделување на сторијата на Кајмакот, Digg, StumbleUpon, Facebook и други.

tagsud1.jpg


Засега се присутни топ 10-те сајтови одредени според администрацијата. Доколку имате предлог за внесување на некој нов линк, слободно кажувајте...

Со цел пренесување и промовирање на македонски содржини поврзани со ИТ, би советувал да се регнете на Кајмакот и Digg или сајт по избор и да ни помогнете да ги рашириме материјалите... барем за оние кои мислите дека вредат. :)
 

D

Администратор
31 март 2007
3,428
2,356
www.iwmnetwork.com
Еј ова е многу добро .... само еве еден проблем одма на мојот профил на фејсбук http://www.facebook.com/profile.php?id=1227074860

сликичката не одговара на темата и текст форматот не одговара не е utf-8 ?

За енкодингот, до Фејсбук е... а за сликичката, имаш < > веднаш под сликата смени таму... автоматски Фејсбук ги превзема сите слики од сајтот и ти дава да си одбереш, ако не одбереш првата ја става.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,615
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно