• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Додаден нов подфорум, Генерална ИТ дискусија

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Иако форумов е поделен на категории кои опфаќаат скоро се што нуди ИТ, ни требаше една ваква категорија. Приметивме дека се отвараат теми во офтопик секцијата за работи кои што се поврзани со ИТ...

Andrijeski напиша:
Off topic е off topic нели. Доколку дискусијата е ИТ сепак е On topic.
Другата работа во врска со подфорумите е тоа што подфорумот "Општо" од категоријата "Огласи" е избришан.

Това би било. :rolleyes:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Пред некое време забележав дека некои теми не припаѓаат на ниедна категорија. Добар потег на управата на форумов.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Сепак, не треба несериозна сваштарија да има таму. Исто и теми за кои има категорија (имаше некој за C++ стартувано) не треба да бидат таму.

Инаку фино, од вакво нешто имаше потреба а "Огласи општо" беше непотребно :)

За сугестии и забелешки членовите можат слободно да пишуваат тука: http://it.com.mk/forum/forumdisplay.php?f=13
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
849,277
Членови
29,441
Најнов член
Nikii
На врв Дно