• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Document Archiving and Management software

Miksa2007

Intern
15 октомври 2007
112
1
Да препорачате врз база на искуство некои софтвери за архивирање на документи, со можност автоматски кога се скенира да се импортира во софтверот, факсови исто итн.....флексибилен , по можност open source - но не е задолжително.
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3.680
4.307
Знам дека ја враќам темава од мртвите но и јас имам потреба од препорака за овој вид на софтвер - првенствено за чување и организирање на PDF документи, word и excel фајлови.

Складирање локално или уште поубаво на Synology NAS / Raspberry Pi (посветен само за ова).
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
5.931
4.203
Јас би пробал со ABBYY FineReader да им правам OCR (може да се автоматизира ама мислам мора со Enterprise верзија) и со Everything да им правам full-text search. Најпросто ми изгледа.
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3.680
4.307
Секогаш ми останува опцијата по фолдери да поделам фајловите и така да се бараат, сакав да најдам поелегантно решение...
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
5.931
4.203
Секогаш ми останува опцијата по фолдери да поделам фајловите и така да се бараат, сакав да најдам поелегантно решение...
Everything voidtools е елегантно решение... Кој уште прави тагови и такви работи. Фултекст срч и чаос :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.158
Мислења
894.788
Членови
31.872
Огласи
337
Најнов член
angelacrvenkoska
На врв Дно