• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Добро вечер!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Spaski91

Intern
26 септември 2008
59
0
www.forum.mkdinfo.com
Здраво на сите, Јас сум Филип, 3та година во Корчагин,
Сега почнувам да учам програмирање и се надевам ќе биде нешто од мене
Тренирам кошарка и сакам се што е во врска со компјутерите и технологијата....
ај да не се распишувам долги постови...поздрав до сите вас:bravo:
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Во прекрасна гимназија учиш, не дека таму завршив и дека живеам на 12 чекори од неа :)) Е да, добро вечер и на тебе :)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
:dobredojde:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Spaski91

Intern
26 септември 2008
59
0
www.forum.mkdinfo.com
Welcome to the world of IT. Освен во програмирање за што друго си заинтересиран од компјутерски технологии. А да и да не заборавам читни ги правилата
Благодарам на сите за топлото добредојде
Инаку не сум сеуште баш определен кој дел од технологијата ми е најомилен но мислам дека повеќе ме влече софтверот. т.е. сакам да ги проучувам програмите, исто така и дизајн и музика...
А, и заборавив да споменам дека знам web дизајн(html, css, сега учам php..)


П.С.А заборавив и да кажам дека свирам на гитара
 
17 февруари 2008
193
2
Здраво Филип, добродојде. Ако те интересира се што е во врска со компјутерите и технологијата, дојден си на вистинското место.:bravo: Уживај
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Welcome!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно