1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Добро ве најдов :D

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од advertioN, 4 Јули 2017.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. advertioN

  advertioN
  Intern

  2
  6
  6 Декември 2016
  Машко
  Здраво,
  На форумов сум зачленет по одамна али до сега не сум се претставил, само ѕиркам по теми :D.
  Се викам Бобан и сум од Велес. Четврта година средно (Електро-техничар за компјутерска техника и автоматика), имам 17 години. Уште како мал сум заинтересиран за компјутери, поточно хардвер,посебно во игри(гејмерче :carefree:). Се надевам на добра дружба со останатите членови.
   
  На Tegla, olikomerc, kirev и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  8,368
  7,992
  24 Јуни 2009
  Машко
  Поздрав

  И јас сум гејмерче, ама си играм со други играчки :D
  Добредојде :)
   
  На advertioN му/ѝ се допаѓа ова.
 3. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,082
  2,903
  2 Септември 2012
  Машко
  Добро ни дојде. :mario:
   
  На advertioN му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,005
  8,023
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL

  Па уште си мал бе батенце.... ама ќе пораснИш ;)
  Биди поздравен и секое добро.
   
  На advertioN и Pulse им се допаѓа ова.
 5. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  289
  174
  29 oктомври 2016
  Машко
  Добро ни дојде, уживај во тролање од време на време
   
  На advertioN му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,101
  23,630
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Welcome ;)
   
  На advertioN му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  166
  254
  12 Декември 2015
  Машко
  Еееј 17 години..... Доволно зрел да правиш глупости, а таман за да поминеш неказнето. :) добредојде
   
  На advertioN му/ѝ се допаѓа ова.
 8. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,088
  11,991
  2 Август 2012
  Машко
  Во 2000-та година, кога се родил, се прашував кога конечно ќе се ослободиме од ISA слотот и дали некогаш ќе дочекаме да имаме дискови од 20GB за прифатлива цена.
  И местењето на канали на SCSI беше невидена гњаважа..
   
  На advertioN му/ѝ се допаѓа ова.
 9. advertioN

  advertioN
  Intern

  2
  6
  6 Декември 2016
  Машко
  99та хаха
   
 10. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,044
  1,311
  17 Јуни 2009
  Машко
  Се сеќавам во 1999 летото беше неподносливо жешко таа година и нокиите беа во мода (кај тие со повеќе пари) :)
  Тогаш појма немав од компјутери и сон ми беше еден ден да имам компјутер и да ја играм Quake 2.
   
  На advertioN му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Astro

  Astro
  Guru

  6,005
  8,023
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Јас се ебаав со приемни испити, бати летото, па чекај резултати на факултет, па ќе има квота, колку ќе примат, колку ќе откачат....
   
  На advertioN и filipkir им се допаѓа ова.
 12. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,198
  3,500
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  '99та положив за кола, некоја година претходно, ЦД-РОМ, Саунд Бластер 16 Про и Вуду картица за да гејмам јако Турок како прва поддржана игра за Вуду.

  Добредојде и убав престој.
   
  На advertioN и architect им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Crypter
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,494
 2. TruthSeekerMKD
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  888
 3. mimica
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  997
 4. FENIKS0123
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,949
 5. teodor_sk
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  734
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...