• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Добро компактно куќиште

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8.828
11.316
Скопје
Има ли некој предлог за компактно куќиште, може (и преферирам) легнато или коцка.

mATX, не ITX, стакло несакам, ама ако мора.... РГБ исто не е важно. Должината неможе да биде повеќе од 39цм.

Пред се добра вентилација, па изглед.

Нешто вака на пример, ама неможам да го најдам кај нас/жирафа

1656672590166.png
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
929
812
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 7700 w/ stock Intel
Motherboard
Intel S1200SPLR
Storage
Samsung 970 EVO PLUS 1TB + 2TB WD20EZRX x2
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
16GB [email protected]
Video card
MSI RX570 GAMINGX 4GB
Case
Deepcool Smarter
Mouse
Endgame Gear XM1r
Keyboard
YD60MQ w/ Zealios v2
Audio
Xonar DGX w/ Sennheiser HD215
Monitor
BenQ XL2411P
OS
Windows 10
Има ли некој предлог за компактно куќиште, може (и преферирам) легнато или коцка.

mATX, не ITX, стакло несакам, ама ако мора.... РГБ исто не е важно. Должината неможе да биде повеќе од 39цм.

Пред се добра вентилација, па изглед.

Нешто вака на пример, ама неможам да го најдам кај нас/жирафа

 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
1.059
1.540
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8.828
11.316
Скопје

Ова би било идеално, ако не најдам нешто поефтино ќе го порачам.


ITX е ова
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.163
Мислења
894.913
Членови
31.879
Огласи
341
Најнов член
Дарко Булдиоски
На врв Дно