Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Добри зделки од странски сајтови

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.147
31.639
kalco.ru

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.147
31.639
kalco.ru
Пазете само, BH користат DHL Express за шипинг
Не шири дезинформации. Производот го праќаат по обична пошта, лошиот дхл им е за поскапи и по габаритни пратки. 14 долари е шипинг со обична пошта ти сигна преку дојче пост во наша пошта. Проверено милион пати
Screenshot 2023-09-26 at 10-08-54 B&H Photo Video Digital Cameras Photography Computers.png
 
Последна промена:

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
259
184
Не шири дезинформации. Производот го праќаат по обична пошта, лошиот дхл им е за поскапи и по габаритни пратки. 14 долари е шипинг со обична пошта ти сигна преку дојче пост во наша пошта. Проверено милион пати
Погледнете го атачментот 129801
DHL Saver е тоа што го викаш "обична пошта"?
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.348
13.206
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Јас колку што памтам (а слабо памтам) ми имаат кажано дека одбираат пошта по случаен избор, односно не зависи од големината/тежината/цената. Затоа и се откажав од нарачување од таму на времето.

Едит: луѓе ми имаат кажано, не они
 
Последна промена:

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.147
31.639
kalco.ru
Јас колку што памтам (а слабо памтам) ми имаат кажано дека одбираат пошта по случаен избор, односно не зависи од големината/тежината/цената. Затоа и се откажав од нарачување од таму на времето.

Едит: луѓе ми имаат кажано, не они
Не е така те лажеле луѓето.
При нарачка си одбираш шипинг метод. Ако го има како опција saver нема шанси да ти го пратат по друга.
Имам пари оставено кај нив колку еден голф 5 да купам.

Тие така што прават по рандом пошта се asos оние парталчиња што продаваат. :)
 

n3xu5

Gaining Experience
26 август 2017
140
56

Gilfoyle

Practice makes perfect
10 септември 2009
517
1.793
Се надевам дека сите што го гледате MBP-то во Plaisio сте свесни дека Product number-от на крај содржи GR(MK183GR), што означува дека лаптопот е со грчка тастатура:
UtZJWLe.png


Мислам супер зделка ако не ви смета cluster-fuck-ов од тастатура.
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.629
5.513
Има неколку карактери додадено колку што гледам, но сите копчиња до едно си се на свое место. Зарем не? Зошто кластерфак би било ова?

Кластерфак е quertz или uk лејаут каде се сменети самите копчиња. Овде се само допишани, така да не би требало да пречат при нормална работа.

Ама да, вреди да се спомне дека ете има разлика во тастатурата. Мене највеќе ми е жал што не ми треба во моментов лаптоп, зошто имаат 2-3 прејаки зделки за мекови.
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
426
757
Не сум сигурен дали имаме ваква тема.
Наидов на нешто јако добро па да го споделам може на некој ќе му биде од корист.


Со шипинг излага 80е што е поевтино и од дилерска кај нас.
Во жирафа е 5200 моментално. Незнам дали се исплати да се замара човек со пошта, поштарина и сл. за разликата од 100-200ден
 

Godlike

On your way to fame
11 октомври 2014
759
867
Во жирафа е 5200 моментално. Незнам дали се исплати да се замара човек со пошта, поштарина и сл. за разликата од 100-200ден
Во моментот кога пишал можи на жирафа било поскапо.
Сега на жирафа е 5000 денари + добиваш heatsink.
Сепак, 980 про е 3900 во жирафа што е bestbuy во моментот.
 

flashgordon007

On your way to fame
15 септември 2012
826
891
Не знам пеер што се тие LGBT кратенки.
Јас колку што знам лошиот се вика LDL а добриот HDL, ова сега ми е нешто ново :LOL:

Не дај боже на мака да дознаеш што значат кратенките. Или можеби е подобро да дознаеш на мака, отколку воопшто да не дознаеш
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.363
Членови
34.503
Огласи
2.307
Најнов член
raimraim.
На врв Дно