1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Добри зделки на хардвер - електронски компоненти - гаџети (worldwide edition)

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од psyside, 5 Септември 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,702
  26,317
  4 Септември 2008
  Има доста продукти на попуст...
   
  На CyberTm и Teget им се допаѓа ова.
 2. * ILE *

  * ILE *
  Intern

  58
  20
  14 Декември 2010
  Денес ми пристигна SanDisck Extreme ,за само 12 дена,го нарачав од линкот што ена првиот пост,презадоволен сум,го препорачувам на сите:)
   
  На CyberTm, gremlin, Teget и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. @ILE@

  @[email protected]
  Gaining Experience

  172
  69
  21 oктомври 2010
  Машко

  Со здравје да си се служиш.

  П.С Случајно го отворив истиот продукт и гледам дека нема достава до Македонија, или никогаш и немало...
   
  На * ILE * му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,252
  6,378
  27 Март 2014
  Имаше пред 1 час испорака до МК. Сега е променил нешто продавачот.
  Се намножија измамниците изгледа и човекот си се штити.
   
  На olikomerc и kirev им се допаѓа ова.
 5. chemioftw

  chemioftw
  Gaining Experience

  361
  203
  26 Март 2015
  Машко
  Галичанец
  Има некоја добра зделка за графички на Амазон, Ибеј или нешто? (Гајле ми е кој бренд само да е нешто поевтинето. И да има достава до Македонија, се разбира) :D
   
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,951
  4,188
  28 oктомври 2008
 7. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,266
  2,618
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
 8. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  981
  603
  3 Јули 2007
  Зделкава и не е ништо посебно поради тоа што:

  1. Имаш левел 3 лиценца, можеш да го користиш рутерот само како Клиент мод, неможеш АП
  2. Ти треба Wireless miniPCI картица за да користиш wifi + 15-20 долари за користена
  3. Има само една ЛАН порта
  4. Многу застарен модел + послаби перформанси + користен рутерборд

  за истите пари или малце поскапо имаш нов hAP Lite што е 3-4 пати подобар од овој.
   
  mdeni, Oktar и на DrMTR им се допаѓа ова.
 9. chemioftw

  chemioftw
  Gaining Experience

  361
  203
  26 Март 2015
  Машко
  Галичанец
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,702
  26,317
  4 Септември 2008
  Момци, дискусијата сведете ја на минимум ве молам....

  Sennheiser CX300 II (многу добри за парите)

  Флеш продажби за лампи и тракатанци @Gearbest (CPF)
   
  bobson, goran_oh и на gokica им се допаѓа ова.
 11. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,252
  6,378
  27 Март 2014
  SanDisk Extreme 3.0 32GB со Retail Package и тракинг број. УСБ-то е истото како она од првиот линк. Под оваа цена тешко ке се најде.
   
 12. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,417
  3,130
  24 Септември 2012
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,843
  2,437
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Последна промена: 19 Септември 2015
 14. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,252
  6,378
  27 Март 2014
  Шo пaк врaтил шипинг дечкoтo зa мк ? Сепaк пoдoбрa ввaријaнтa е сo трaкинг брoј. Веќе ми имaaт украденo еднo усб, несaкaм и oвa.
   
 15. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,800
  5,002
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Импресивно телефонче за парите
  http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_232686.html
  Има доста видеа на youtube за телефончево. Со одлично екранче и тристачуда сензори...
   
  На CyberTm му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,951
  4,188
  28 oктомври 2008
  Толку од зделката. Имаше право DrMTR:D

  Untitled-1.jpg
   
  На CyberTm и DrMTR им се допаѓа ова.
 17. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,103
  662
  2 Мај 2011
 18. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,010
  3,643
  5 Декември 2009
  Машко
  Се залетав, видов ефтино... Али кога без камера и контролер, така да џабе ми е само дронот. :)
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 19. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,843
  2,437
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Ако правиме така може и некој друг да се заебе. Нека знаат луѓето да не нарачуваат.
   
  CyberTm, Oktar и на Banjifiko им се допаѓа ова.
 20. damil

  damil
  On your way to fame

  669
  646
  2 Јануари 2015
  Машко
  Има шанси на ова да му се закачи камерче или тешко?

  А ако е без контролер, треба посебно да се пазари или?
   
 21. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Вака е за нигде. Башка оваа тема е наменета за најави, не за дискусии. Што ќе фали тој што ја пишал зделката да напише после некој ден како стојат работите во другиот пост? Или модераторот да го измени тој пост за да содржи линк до темата за набавка на конкретниот производ? Вака е ХАОС
   
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,702
  26,317
  4 Септември 2008
  Од сега натака, секој кој ќе постира линк, нека направи мало истражување и ако се работи за сомнителен уред нека наведе, на пример...

  Фактор на сигурност, од 1 до 5.....

  Ако не сте сигурни во продуктот/продавачот наведете оцена во заграда до самиот линк од тоа и тоа, по можност болидрано или во црвена боја.

  Пример, линк од тоа и тоа (3) така дискусијата ќе се сведе на минимум, а ќе се знае дека продуктот може да биде несигурен.

  ГАРАНЦИЈА ЗА БЕЗБЕДНО КУПУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ НЕМА!

  Секогаш има ризик од каде и да се купува, но не е лошо да се знаат генерални информации.
   
  На Teget, Boldozer, CyberTm и уште 2 други им се допаѓа ова.
 23. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  442
  121
  21 ноември 2009
  Машко
  Го нарачав овој Power Bank и штотуку ми пристигна, за околу 15 дена. Перфектна изработка, екстра брзо полнење. Се на се одличен е за парите, го препорачувам на сите кои се во потрага на Power-Bank за евтини пари!
   
  На smole, crashoveride, DrMTR и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,266
  2,618
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Ми стигна повратно од eBay, Dispute-от е решен, за некој ден ќе се вратат парите на сметка. No harm, no foul.
   
  На goran_oh и Banjifiko им се допаѓа ова.
 25. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,843
  2,437
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Провери на пејпал, на мене веќе ми ги вратија.
   
  На omegaRED и goran_oh им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...