1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Добренајдов =]

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од psyman, 30 Март 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. psyman

  psyman
  Gaining Experience

  37
  67
  30 Март 2018
  Поздрав дечки и девојки, случајно ве најдов преку еден колега на работа -- обично не следам многу МК IT сцена(и затоа немав слушнато за форумов) али го разгледав и баш ми се допаднаа дискусиите, темите, и тако даље.

  Кратко био, јас сум MEAN/MERN Stack dev, и едвај чекам да се замрсам во муабети на некој саб-форуми :)

  Поздрав до сите
   
  На bicikle и Astro им се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  7,077
  6,723
  24 Јуни 2009
  Машко
  Де преведи, нешто слаб сум со странски јазици!
  Како и да е, добредојде. :)
   
 3. psyman

  psyman
  Gaining Experience

  37
  67
  30 Март 2018
  Во основа, JavaScript за било кој проблем во животот :)
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 4. goran_oh

  goran_oh
  On your way to fame

  1,210
  985
  26 Април 2013
  Машко
  Епа Добре дојде и добар престој ако нешто не ни е јасно ке ти се обратиме тебе.

  Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
   
 5. psyman

  psyman
  Gaining Experience

  37
  67
  30 Март 2018
  Зашо вакво непријателство из почетка?
   
 6. goran_oh

  goran_oh
  On your way to fame

  1,210
  985
  26 Април 2013
  Машко
  Нема непријателство батко,ништо лошо не кажав,не знам како ти го свати,се во ред.

  Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
   
  На psyman му/ѝ се допаѓа ова.
 7. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,397
  2,655
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  читал не дочитал :) енивејс, добре дојде :)
   
 8. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,072
  2,671
  2 Септември 2012
  Машко
  Добредојде psyman. :cool:
   
 9. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  461
  581
  25 Февруари 2016
  Машко
  Добредојде :).
   
 10. gego

  gego
  Gaining Experience

  250
  240
  6 Декември 2009
  Машко
  Телекомуникациски Техничар
  Здраво и добредојде
   
 11. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  20,429
  21,044
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 12. Astro

  Astro
  Guru

  5,661
  7,301
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ај здраво живо.
  Предложи јаваскрипт за проблем што имам со комшикава, многу ми се фрцка нешто, ај куцни некој код за силен убод
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...