Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Добредојде за Бојан Стојковски, нов Главен уредник на IT.mk

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
227
716
www.IT.mk
Бојан во улогата на Главен уредник на IT.mk доаѓа со големо искуство како новинар чиј фокус се ИТ теми. Транзицијата ја прави од позицијата на уредник за Западен Балкан во The Recursive, а во својата кариера има пишувано и за светски медиуми како што се Foreign Policy, The Wall Street Journal, ZDNet, и Balkan Insight.

 
6 ноември 2012
2.001
2.146
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800x3d / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gainward RTX 3090
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
Samsung Odyssey G7 32" 240Hz \ BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro

Ragnar

Unstoppable
9 декември 2015
1.877
2.100
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro

stefan_mkd

On your way to fame
18 март 2015
740
565
Бојан кој е не знам, но добредојдени промени и честитки за новите почетоци! :) Поздрав!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
420
558
Добредојде Бојан.
Штубо ти стои капата.


Крши тастатура. (сејм ес крши нога) :D
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.469
16.647
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Не познајем господина, али нека му е добро доаѓањето!
 

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
1.977
1.823
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
Значи на ајтилогс.ком ќе одат нови вести на ајти.мк кој не мрда а? ццц :p

Ајде добредојде Бојан!
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1.205
1.975
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: M.2 Corsair NVMe MP510 240GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
Logitech Optical M100 USB Black
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
LG 24'' Full HD IPS Monitor with FreeSync™ (24MP60G-B)
OS
Windows 11
Welcome... Од новости очекувам целосна имплементација на paywall со anti-scroll.
 

SaleSk

Arzt
20 април 2007
4.670
5.410
Среќно.

Кафана Кога? :ROFLMAO:
:ROFLMAO::ROFLMAO:

Се зезам. За се што треба, ние можеме како голема заедница да застанеме зад вас. Тука сме и за добро и за лошо :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.346
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно