1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Добре ве најдов

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од Weeaboo, 23 Февруари 2020.

 1. Weeaboo

  Weeaboo
  Intern

  63
  36
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Здраво другари и другарки од ИТ заедницата. Долго време го демнам форумот и конечно собрав храброст и сила да ја надминам мрзата и да пишам реченица-две. Се надевам ќе разменуваме доста мислења, искуства за се што е (па и што не е) поврзано со хардвер, софтвер итн. Иначе сум студент втора година на UIST во Охрид, пробувам да станам некој си веб дизајнер, а и голем љубител на гејминг и аниме (hence the name).

  Поздрав и имајте убава вечер.
   
  На DonFrozex, Peceto, Sharlovski и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,550
  25,669
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Поздрав имај приатен престој, прочитај ги Е**ните правила и прашај ако има нешто нејасно... btw што преферираш од аниме можда hentai? :) :)
   
  DonFrozex, cele_x, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  10,129
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
 4. gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
  Добредојде и имај убав престој!
   
 5. Weeaboo

  Weeaboo
  Intern

  63
  36
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Умен ќе сум, не правам бељи, така ме воспитаа дома. Иначе огромен фан на Pokemon, Dragon Ball, Naruto уште од времето кога беа прикажувани на А1, нешо поново како Attack on Titan, My Hero Academia, Full Metal Alchemist, а и нормално чат-пат Hentai :D

  Фала ви многу.
   
 6. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
 7. julll

  julll
  Gaining Experience

  115
  53
  20 Август 2016
  Добредојде комши (како Струга нема друга) :D
   
 8. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,209
  4,661
  4 ноември 2013
  Машко
  И да имаТ шо че ти е :D

  Добредојде суграЃану :D
   
  На krema и julll им се допаѓа ова.
 9. Weeaboo

  Weeaboo
  Intern

  63
  36
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Фала ви на сите. Имам корења и од Охрид, тука сме :)
   
 10. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,209
  4,661
  4 ноември 2013
  Машко
  Аууууу.... ти најлош че испадниш бе :D
  ја мислев Стружанец си (како мене), ама ти микс испадна... ништо :p
   
  На Weeaboo му/ѝ се допаѓа ова.
 11. julll

  julll
  Gaining Experience

  115
  53
  20 Август 2016
  Ние стружаните мнозинство сме биле на форумов :D
   
 12. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,209
  4,661
  4 ноември 2013
  Машко
  Уште малце ке бараме посебни права.
   
Слични теми
 1. 5tef
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,001
 2. koki
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,952
 3. Deki_te
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,543
 4. teodor_sk
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  825
 5. advertioN
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,333
Вчитување...

Сподели

Вчитување...