• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Добра музика

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,305
2,028
www.iwmnetwork.com
Ајде да ги чуеме Вашите мисли за добра музика.... не мислам на типови на музика, лично слушам се што е добро според мене, зборувам за конкретна песна или дело.... како за пример (и силно ги препорачувам долунаведените на секого):

Конкретни албуми:
 • Aya - Strange Flower
 • Tracy Chapman - Crossroads
 • Andy McKee - Art of motion
 • Alicia Keys - Unplugged со guests: Damian Marley, фронтменот на Maroon 5 и др.
 • Grand Tourism - Le Surboomer
 • Jamiroquai - Dynamite
 • Nelly Furtado - Folklore
 • Roisin Murphy - Ruby Blue
 • Terry Callier - Alive
 • Vangelis - The Best Of,
И сигурно има други, но ок се овие за почеток... :)
Горенаведените ги сметам за навистина добро парче музика.
 

Gorgi

Intern
6 април 2007
16
1
Evergreen albumi spored mene:
Rise Against - Siren Song Of The Counter-Culture
All That Remains - This Darkened Heart
Ignite - Our Darkest Days
Sick Of It All - Built To Last
Aerosmith - Just Push Play ;)
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Моментално се опуштам со следните ...

Ben E King
Vaya Con Dios
Guru и The Roots, постарите албуми
Aya, D tnx ;)
Cafe Del Mar Vol 1 до Vol 9
Здравко Чолиќ :)
Peggy Lee и други.
:D
 

ANTRAX

Intern
7 април 2007
19
0
Слушам se што е електронско од Chemical Brothers, Juno Reactor па Armin van Buuren, Paul van Dyk, Darren Emerson, Carl Cox, John Digweed, до SUN Project, Astrix, Paranormal Attack :D
 
18 април 2007
6
0
Ry Cooder - Crossroads
Jeff Beck - There and Back
Albert King & Stevie Ray Vaughan - In Session 1983
Stevie Ray Vaughan - In The Beginning
Tom Waits-Blood Money
 

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
Мој најомилени артисти се
Infected mashroom (доаѓаат во Скопје на 31 Мај ;) )
- Streched
- Cities Of The Future
- ShakawKaw
- IM The SuperVisor
- Elation Station
- Illuminaughty
- Blink
- I Wish
...
The Muses Rapt (албум - Spiritual Healing )
- Spiritual Healing
- The Return of the Travellers
- The Warriors of Temperance.

За овие што ги кажав одма се приметува нивното музичко искуство, професионалност и слух за музика. :cool:

доколку сакате да ја слушнете песната Spiritual Healing од The Muses Rapt одете на мојот блог има и некој други артисти како Khetzal и Digicult.

http://www.esnips.com/web/sasomk-PsyTrance
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,179
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно