1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Добра апликација за контрола на DSLR преку Wifi (Nikon/Android)

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од ntb91, 23 Септември 2018.

 1. ntb91

  ntb91
  Gaining Experience

  90
  83
  27 Март 2018
  Машко
  Здраво,
  Некој да предложи добра апликација за андроид преку која може да се контролира Никон ДСЛР.

  Испратено од SM-G965F преку IT.mk форум апликација
   
 2. Pane24

  Pane24
  Баниран/a

  4,204
  3,321
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
   
  На ntb91 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  321
  266
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Кој модел на Никон? WiFi опциите не се исти на сите Никон DSLR кој имаат WiFi.
  Провери ја qDSLR и секако Никон верзијата SnapBridge или оваа ама ти треба и wifi router.
   
  На ntb91 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ntb91

  ntb91
  Gaining Experience

  90
  83
  27 Март 2018
  Машко
  Ми треба нешто со повеќе опции од само shutter release.


  Никон Д5300. Барам нешто како digiCamControl.
  qDslr имa 3.2 оценка на Плеј Стор. Не ми се ризикува да дадам 10 долари.


  Испратено од SM-G965F преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 23 Септември 2018
 5. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,048
  1,618
  13 Јануари 2014
  Машко
  qDslrDashboard for (Android) Free Download on MoboMarket

  Спушти ја од овде, па ако ти се бендиса, дај 10 долари.
   
  На stefan_off и ntb91 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...