• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Добарден

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Supervisor

Intern
15 октомври 2008
82
19
Здраво на сите, форумот е одличен само напред! Поздрав
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
:dobredojde:
 

Stefan.Taz

Intern
30 април 2008
285
31
Куманово
www.lookup.mk
Stefan.Taz's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-760 Processor (8M Cache, 2.80 GHz) | DeepCool GamerStorm Gabriel
Motherboard
Asus P7P55 LX
Storage
HDD
RAM
10 GB
Video card
ATI Radeon™ HD 5570 Graphics - AMD
Mouse
NEOCOM
Keyboard
China, Made by 2001
Audio
Zvucnici
Monitor
Philips
OS
Win7
Добар ден
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Welcome!!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #21

Supervisor

Intern
15 октомври 2008
82
19
Ви благодарам на сите за коментарите. Дали сум Супервајзор? Па можеби :))
Околу интересите, информатика и спорт ми се на првите две позиции. Сакав само да прашам дали е дозволено во потпис да ми стои линк од форум. Поздрав
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,274
333
Ајт Willkomen и од мене! Имај пријатен престој на форумов, и обавезно прочитај ги глупите правила?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #25

Supervisor

Intern
15 октомври 2008
82
19
"Секое истакнување на друг форум поврзан со ИКТ во потписите или во постовите, ќе се смета исто така како СПАМ."
Ееее штета, меѓутоа во ред секој форум си има различна политика, нели.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,142
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно