1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Добар сервисер за слушалки - аудио опрема

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од dzoxy, 13 ноември 2019.

 1. dzoxy

  dzoxy
  Intern

  12
  1
  12 Февруари 2019
  Машко
  По втор пат барам помош со видео од проблемот ако знаете сервисер што може да ги направи предложете или ако знаете друго чаре
  Се работи за аудио контролер од asus strix dsp , кога ке го поврзам контролерот со пц трепнува и се гаси во истиот момент...

  View: https://www.youtube.com/watch?v=fpYEl1IxRuM
   
 2. krema

  krema
  Professor

  10,668
  10,239
  24 Јуни 2009
  Машко
  Дали проба на друго PC?
   
 3. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  348
  419
  10 oктомври 2011
  Машко
  Кога ќе се спомне добар сервисер на форумов, првата асоцијација е @Daniel86.
   
  На dzoxy и psyside им се допаѓа ова.
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,737
  27,418
  4 Септември 2008
  Toni 070 262 525

  Човеков за аудио е легенда
   
  На dzoxy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dzoxy

  dzoxy
  Intern

  12
  1
  12 Февруари 2019
  Машко
  Probano i na razlicni pc probano i so kabel
   
 6. krema

  krema
  Professor

  10,668
  10,239
  24 Јуни 2009
  Машко
  Тогаш дефинитивно е до контролерот, е сега уште да најдеш некој што ќе се нафати да го сервисира.
  Со среќа. :)
   
  На dzoxy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...