• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Добар SEO пакет?

IvanT

Intern
2 септември 2013
2
0
Момци дали некој од вас може да ми препорача некој добар SEO пакет, backlink pyramid или нешто слично , ипробано ама да не е прескапо.... до 50-100$ и нормално да се природни т.е мануал и квалитетни баклинкови... ??? :)
 
Последна промена:

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,201
934
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Оди на black-hat-world ке најдеш сигурно нешто интересно за твоја потреба. Само немој да си имаш работа со индијци и бангладеш.... Исто така би ти препорачал да отвориш работа на elance / odesk / freelance и да видиш која понуда највеќе ти одговара.
 

goranski

Gaining Experience
20 март 2013
305
141
Момци дали некој од вас може да ми препорача некој добар SEO пакет, backlink pyramid или нешто слично , ипробано ама да не е прескапо.... до 50-100$ и нормално да се природни т.е мануал и квалитетни баклинкови... ??? :)

Другар ја сум беклинкер веќе неколку години ама за таа цена пирамида мануелна направена нема.

Јас строго ти препорачивам во овој момент да не поставуваш BlackHat линкови, во моментов се дешава голем апдејт на Google - Penguin 3.0 кој е баш наменет за вакви линкови.

Манулно имам сервис со 10 х Web2.0 линкови - 10 уникатни артикли поставени на најдобрите Web2.0, а на нив правам пирамида за поголем линк џус.
 

goranski

Gaining Experience
20 март 2013
305
141
Другар ја сум беклинкер веќе неколку години ама за таа цена пирамида мануелна направена нема.

Јас строго ти препорачивам во овој момент да не поставуваш BlackHat линкови, во моментов се дешава голем апдејт на Google - Penguin 3.0 кој е баш наменет за вакви линкови.

Манулно имам сервис со 10 х Web2.0 линкови - 10 уникатни артикли поставени на најдобрите Web2.0, а на нив правам пирамида за поголем линк џус. Пирамида може да се постави на Tier2 i 3 но никако не препорачувам на Money Site

напиши ми повеќе инфо за каква страна станува збор, или напиши ми УРЛ и посакуван киворд во ПП, па би можел да ти дадам повеќе инфо.
 

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,201
934
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Можеш на microworkers.com да направиш кампања и да стават 100 зборови + линк или само линк на Пр3-4 сајтови. Тука има проблем што доста од нив се факе Пр страни.
 

goranski

Gaining Experience
20 март 2013
305
141
ја ви препорачувам да избегнувате microworkers, fiver и останати ефтини сервиси кога се работи за интернет маркетинг и оптиизација. Може да се користат за помош во најразлични ситуации, но не и да си игра со твојата страна и лесно да ти ја снема од Google. Последнава година апдејтите на Google стануваат многу софистицирани.

Odesk, супер алтернатива.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,568
1,220
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Види Seopez има добри web2.0 сервиси еднаш го пробав добар рипорт даде.
 

IvanT

Intern
2 септември 2013
2
0
СеоПез е за никаде . 3 пати купив од кај нив па дури и месечен пакет ми дадоа некој репорт со 60% линкови со се live. Мн сум разочаран од нив. 110 долари во ветер. Ми треба некој сервис за до кај 30 долари (linking pyramid или било што) да се оправам малце и да да ранкувам после ке си купам асален месечен пакет.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,130
Мислења
878,501
Членови
30,747
Најнов член
Red...Devil
На врв Дно