• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Добар програм за рипување ДВД -> DivX..?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,191
3,316
Скопје
www.gorast.com
Знае ли некој да ми посочи добар програм за рипување ДВД (видео) во DivX (xvid).
Идеален е DVDFab Platinum арно ама има баг во последната верзија и кодирањето во DivX (xvid) застанува и се блокира одма на почетокот. Посочете некое добро програмче само да не е за идиоти. Значи да има crop, резолуција и други малку поадвенсирани подесувања за енкодирањето.

Благодарам, GP.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,594
Мислења
824,196
Членови
28,086
Најнов член
martinivs
На врв Дно