Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Добар powerbank кај нас

Rasho

Gaining Experience
29 март 2021
43
61
Дечки дали некој користи или знае некој добар powerbank што го има кај нас?
Ми треба 20k+ mAh ама се некои никакви. Барав Anker но мн слаб избор да не речам никаков.
За 2 телефони и инцидентно лаптоп или таблет.

Благодарници :)
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1.907
1.244
6 ноември 2012
2.007
2.149
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800x3d / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gainward RTX 3090
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
Samsung Odyssey G7 32" 240Hz \ BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
506
392
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit

Slupcane

Intern
10 јуни 2017
69
31
Не е лоша горенаведената иако е поголемка од други 20000mAH powerbank-ови. Така да ако битна ти е и големината би одбрал друга
 

Rasho

Gaining Experience
29 март 2021
43
61
Фала дечки добри предлози.
Овие шиоми ги користел некој? да не се и они полупроизвод ко телефоните, да не треба да долемува жици на него за да работи :)
 
28 јануари 2017
1.841
4.110
Ресен
Фала дечки добри предлози.
Овие шиоми ги користел некој? да не се и они полупроизвод ко телефоните, да не треба да долемува жици на него за да работи :)
Имам на Шаоми 20,000 и ја користам веќе 3-4 години, можда има 50тина циклуси, си држи ок.
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.567
3.105
Неготино
Фала дечки добри предлози.
Овие шиоми ги користел некој? да не се и они полупроизвод ко телефоните, да не треба да долемува жици на него за да работи :)
Седи бе, лемење жици на телефоните. Свашта.
Имам Mi power bank купен од анхоч во далечна 2018та. Мака нема сеуште до ден денес, 10000mah.
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1.907
1.244
Фала дечки добри предлози.
Овие шиоми ги користел некој? да не се и они полупроизвод ко телефоните, да не треба да долемува жици на него за да работи :)
хах, кај тоа лемење жици на телефоните? Сум имал 3+ шаоми теефони низ фамилија и сите се биле одлични (спрема цената на која се купени). Иначе стриктно го користам овој power bank. Не полнам лаптоп со него, али до сега не сум се пожалил.
 

Rasho

Gaining Experience
29 март 2021
43
61
Земав mi 20k и супер си брка работа.
Фала на сите.
Малце каснам со одговор али не сум се пуштил од дамна на форумов.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: thrw

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.093
Мислења
974.352
Членови
35.398
Најнов член
MartinG
На врв Дно