• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Добар потег на Wikipedia

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Шетајки по Википедиа, налетав на нашата страна. Конечно видов дека по борбата за името со нашите јужни соседи, на Вики им текнало да оневозможат едитирање на текстот.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Па и време беше некој од Википедиа да се сети на ваков потег. :bravo:
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Браво така треба, нека пукнат гнасните гниди од мака.
Името не го даваме па и да се прекрстат во република атина
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Ja мислам дека едитирањето за историско-почитичките работи за Балканот од поодамна е едитирањето поограничено за разлика од другите ствари, или сум грешка? :zbunet:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно