1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

добар "game hosting" во мк

Дискусија во форумот 'Останато' започната од kainn, 14 oктомври 2017.

 1. kainn

  kainn
  Intern

  25
  9
  29 Септември 2017
  Машко
  кажете некој добар хост за игри во мк ? или немора да е од мк али да има добар пинг во мк, јас планирам да земам еден CS 1.6 сервер и еден Team Speak сервер али барав и ниту еден хост за игри не најдов во мк ги знам kgb-hosting али цените на нив им се преку кров ногу пари се тие
   
 2. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,707
  7 oктомври 2011
  kalfa
  зошто би земал ТС кога дискорд ти е подобар и е фри?
   
  На Vst94 и StOrMK им се допаѓа ова.
 3. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  290
  304
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  Не си фрлај џабе парите со Цс 1.6 сервери и глупости, мој совет цс 1.6 умре пред 3 години...
   
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,155
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Он шо ве праша - вие што му одговарате. :)
  Кажете му добар хостинг за ТС на чоекот ако знаете.
   
  На moongose и DonFrozex им се допаѓа ова.
 5. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Gaining Experience

  134
  94
  26 Јули 2017
  Машко
  студент
  Одамна имав од делта хостинг (2009/10), го преполнија со плагини и морав рачно да ги бришам преку фтп. Со лаг беа ок, тоа сепак зависи каков ИСП имаш. Види овде, имаат промотивен пакет.
  [​IMG]
  Постави нова нарачка - Делта Хостинг - Систем за Нарачки/Поддршка

  Испратено од SM-G950U1 преку IT.mk форум апликација
   
Слични теми
 1. Fiasco
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,597
 2. vukasin
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,283
 3. mariomako
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,329
 4. Глупав
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,385
Вчитување...

Сподели

Вчитување...