1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

dobar film ili serija

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од kjosmofon, 21 Декември 2012.

 1. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,730
  7 oктомври 2011
  kalfa
  dajte predlog za dobar scifi film tehno triler nekoj ili dobra serija ( 2011 ili ponova)
  Glupacite od NC mi go baniraja po greska nekoj nivna GW2 accountot i umiram od dosada, i plus mi ja blokiraja i visa kartickata koi idioti
   
 2. Revan

  Revan
  Gaining Experience

  662
  312
  25 Мај 2008
  Ѕирни ја Continuum, доста добра нова sci-fi серија.

  Prometheus ако не си го гледал, исто така е солиден.
   
 3. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,730
  7 oктомври 2011
  kalfa
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,835
  24,970
  4 Септември 2008
 5. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,730
  7 oктомври 2011
  kalfa
  spustiv serijata continuum prvata epizoda ja gledam stvarno dobra, a fala druze psyde za linkot ke pobaram i nekoja od tamu za pokasno
   
 6. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,832
  2,974
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Parks and Recreations... ако сакаш комедии.
   
 7. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,628
  1,271
  13 Август 2009
  Машко
  Не е каква што бараш.. но е премногу добра: Под Прикритие. Релативно нова бугарска серија во која се расправа за бугарската мафија.
   
 8. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  943
  365
  17 Јуни 2008
  Првите неколку епизоди и не беше нешто, ама после се супер… само немај големи очекувања од серијата и ќе уживаш. Штом ти се допаѓа оваа серија мислам вреди да ги погледнеш и Falling Skies, V, Fringe…
   
 9. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,358
  902
  8 Декември 2009
  Taken 2, не е ни малку каква што бараш, али толку добра акција несмееш да пропуштиш.
   
 10. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,250
  84
  30 ноември 2007
  Серија: Breaking Bad
   
  На fuUuUzZzZy и psyside им се допаѓа ова.
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,835
  24,970
  4 Септември 2008
  Бараше SF :)
   
 12. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,828
  811
  14 Декември 2007
  Машко
  Серија: mentalist ; big bang theory. Двете се 2008/2009-та. ама сеуште излегуваат, така да делумно спаѓаат во твоето барање.

  И да,
  и и евентуално The Wire. The Wire викаат дека била одлична серија, но никако да поминам повеќе од првите 3 епизоди.


  Добар scifi филм ИЛИ добра серија! Значи scifi филм или добра серија (тоа се критериумите) :D

  j/k Единствена нова sci-fi серија е revolution. Не е лоша, мада не уживав толку дека не ми е нај омилен жанр.
   
 13. Thafthat

  Thafthat
  Intern

  16
  8
  22 Јули 2011
  Машко
  Firefly(Авантура,СајФај), имаш прво 1 сезона, па после и филм. Мислам дека беа независни, ама како и да е вреди да се погледнат.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sintrax

  Sintrax
  Gaining Experience

  105
  85
  20 Септември 2012
  Машко
  Dobra Sci-fi serija: Battlestar Galactica
  http://www.imdb.com/title/tt0407362/
   
 15. fazrijan

  fazrijan
  Gaining Experience

  132
  113
  24 Март 2012
  Машко
  Au
  Alphas e isto taka dobra serija moze da ja poglednes
   
 16. Shutter

  Shutter
  Gaining Experience

  349
  120
  29 Декември 2010
  Машко
  Студент
  Minority Report. Не се по мој вкус баш science fiction филмовите, но сепак овој ми остави многу добар впечаток.
   
 17. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,730
  7 oктомври 2011
  kalfa
  nema podobra gledana mi e 2-3 pati isto i novite blood and chrome ima nekolku kratki pilot epizodi
   
 18. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Breaking Bad
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Voldermort

  Voldermort
  Баниран/a

  53
  14
  24 Декември 2012
  Машко
  терориста
 20. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,415
  597
  3 Мај 2010
  Машко
  Falling Skies е многу фалена. Сеа ич не сум ја гледал ако имам време можеби да.
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,835
  24,970
  4 Септември 2008
  Солидна е...да.
   
 22. Thafthat

  Thafthat
  Intern

  16
  8
  22 Јули 2011
  Машко
  Колку и е, толку и не е. Мое мислење ако не си ја почнал, ич не ја почнувај. Глеај Homeland/The Killing
   
  На Professor му/ѝ се допаѓа ова.
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,835
  24,970
  4 Септември 2008
Слични теми
 1. _EAX
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,425
 2. napes34
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,360
 3. n3tG0d
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  512
 4. bozidarBT
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  822
Вчитување...

Сподели

Вчитување...