• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

До Кај ќе Одиме???

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Темата ја ставив во Генерална ИТ Дискусија бидејќи мислам дека тука и е местот.


Стварно бе луѓе до кај ке одиме има ли некоја крајност на монотомно однесување.
Мислам на сл работи "Забавен портал" веќе се направени многу и тие го држат тој бизнис е сеа да им се биде конкурентен ке мора да се биде многу многу оригинален. А лугето што прават копираат содржини од тие портали и сакаат да им бидат конкурентни.
Луѓе само си го трошите времето посветете неколку денови недели месеци повеке но направете нешто WOW
нешто по кое ке бидете препознатливи
истото се однесува и на работата луѓето го поминат скоро целиот живот за да обезбедат стабилна работа и да работат за некој кој (или има соодветно образование но има и случаи кога има средно или основно :bravo:) ризикувал и успеал значи вреди да се ризикува

Но на жалост она не се догаѓа само кај нас туку и во светот
еве ви уште еден пример по последниот месец сум сведок на креирање на повеке од 1000 GFX сајтови и сите работат на ист принцип имаат скоро исти ако не и исти категории(заради тоа го исклучив AIM не можам на рат да работам нонстоп ми е уклучуваат да ме поканат да се регистрирам на форумот )

но има еден GFX форум кој направи нешто различно ја направи првата Resource Група (+mw iили целосно Master Works) тим од луѓе кое ке прават туториали ке делат свои psd stock слики по разни форуми.

Затоа луѓе бидете препознатливи и оригинални

доколку админи мислат дека е непотребан темата слободно нека ја избришат :bye1::bye1:
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
stvarno.vo makedonija ima nekolku ako ne i sto forumi i portali so ist dizajn ist nacin na rabota i sve isto.neka se potrudat malce.
 

Kafka

Intern
8 јуни 2007
128
19
секоја уникатна работа е препознатлива и многу полесно се препознава од целата гужва арно ама и полесно останува во сеќавањето на посетителот..... да не се фалам ама тоа што го правам гледам да се разликува од истородните сајтови ... и да додадам дека портал си е портал арно ама некои мали финти што не одзимаат многу време арно ама имаат голем ефект.. на пример интеракција со посетителот, некоја наградна игра, оффлајн собиранка итн... значи мали работи ја правата големата слика сосем поинаква...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
da i mali raboti mozat da ima golem efect
но има и големи идеи за тоа мислам
лугето тука па и на секаде следат еден ист шаблон на работа
прават се едно исто што веке едно милион луге пред нив го правеле:lut2::lut2::lut2:
дај да бидеме малку пооргинални
за тоа и јас праам еден форум но имам идеи како да го издвојам од другите и како да биде препознатлив но тоа не наведувам тука:p

мислата ми беше каде им е креативноста на лугето
не е можно да нема креативни луге
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,047
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно