1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

DMZ на JT3300V

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од spiritBreaker, 19 Јануари 2020.

Тагови:
 1. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,763
  3,214
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Здраво на сите, го имам следниот 4г модем од неотел: JT3300V (повеќе детали тука: http://www.jatontec.com/file/upload/201804/03/18-10-08-42-1.pdf )

  преку noip.com , наместен ми е редирект кон јавната адреса (инсталиран е и нивниот клиент за апдејтирање на јавната адреса), и се работи супер.

  проблемот настанува кога во модемот, во Service Configuration - DMZ Setting, подесам ip адреса : 192.168.0.4 (виртуелка - сервер) - без разлика која ип ја подесам тука, пак се пренасочува кон 192.168.0.1 . пробав подесив и Port Forwarding , порти 1-500 кон локално ип 192.168.0.4 ама пак се случува истото. има некој некаква идеја како да се постави успешен редирект кон 0.4 ?
   
 2. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,763
  3,214
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Проблемот е решен. Може клуч на темата.
   

Сподели

Вчитување...