• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

DLV-B15

  • Ја почнал/а темата
  • #1

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Еден другар го изгубил драјверот од овој модел камера, па ако го има некој или знае од каде да го симнам нека пише.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
@hijackhacker, го пробав уште пред да пишам, знам да гуглам :)
еве зошто барам друг:
Некој ако го има драјверот за оваа камера, нека го качи на интернет, или има некој друг линк. Слика од камерата:

 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,428
1,184
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Го спуштив драјверот, го скенирав со Nod-от и кај мене не покажа ништо:ha:
 
M

Mr.Alien

Гостин
А бре баталете go NAPAST...сакав да кажам - AVAST! Добро е познато дека и слободната верзија и комерцијалната знаат да "трипуваат" и да си пуштаат филмчиња за непостоечки вируси.
Овој антивирусен програм знае да се однесува како да е на LSD, па халуцинира за вируси и таму каде ги нема.
Исклучи го тој булшит од антивирус и пробај ги дрјаверите. Ако си ги симнал од сигурен извор, како diverscollection, гарант нема вирус во него. Ако закачиш вирус од тие драјвери што си ги симнал, јас ќе ти го исчистам компјутерот БЕСПЛАТНО!


П.С. Единствено нешто што е добро кај AVAST е што не го оптеретува системот како на пример Kaspersky, Antivir, BitDefender......
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
386ka ја потврди мојата информација, а како што гледате антивирусот не му е "боза", така да, ќе чекам друг драјвер.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Па сега....никој не е безгрешен, дури ни јас :D.
Ај, кажи го точниот модел на камерата па да видиме да побараме драјвери. Производители, модел, ознака......

@386ka
Ме спаси од бесплатна работа :LOL:.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Фала многу StenmarC, јас барав вчера на официјалниот сајт но неможев да најдам, не сум видел дека има и втора страна.

BTW @Mr.Alien, темата е со точниот модел на камерата.

Темата може да се затвори.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,034
Мислења
854,869
Членови
29,642
Најнов член
cut011983
На врв Дно