1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Dlink 2641B и VPN

Дискусија во форумот 'VPN и VLAN' започната од MetalGear, 5 Јули 2013.

 1. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  503
  14 Април 2007
  Машко
  Дечки имам проблеми, претежно сум работел со линксус али морав длинк да земам
  кај е опцијата за конфигурање на VPN, за да може од надвор да се уклучат на локалната мрежа

  ако некој работел со длинк или овој конкретно модел да ми помогне

  фала унапред
   
 2. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  503
  14 Април 2007
  Машко
  малку повеќе чепкање и си средив, си го подесив firewall и подесив inbound/outbound филтер

  може клуч

  п.с. dlink suck, linksys со dd wrt е доста попрегледен, повеќе опции и се
  али тоа е едно искуство плус
   
Слични теми
 1. Kite
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,420
 2. StenmarC
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  978
 3. JunkieMKD
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,044
Вчитување...

Сподели

Вчитување...